Uusimmat biokemian tutkimukset kiistatta osoittavat, että sosialismiin suuntautuneet geenit ovat periytyneet luola ihmiseltä eli Neanderilais rodusta, joka oli kykenemätön kehittymään ja kehittämään uutta ja olivat älyllisesti kehittymättömiä. Tiede vertaa niitä kilpailijansa Homo sapiensin, rotuun josta tuli vallitseva kun evoluutio poisti luolamiehen, jäljelle jäi vain Homo sapiensin, joka oli tarmokas, ja keksi uutta ja pyrki kehittymään, ja maksimoi kaiken. Tämän geeniperimän omaavat ovat taas nk. Kapitalisesti ajattelevia ja kehittyviä rotua ja evoluutiota edustavia geenejä, jotka tulevat jatkamaan nykyistä ihmiskuntaa. Tutkimus kiistatta osoittaa, että kuten hävisi luola ihminen taistelun evoluutiolle, tulee myös siitä periytyvät sosialismiin suuntautuneet geenit häviämään, ja näin luonnonvoima evoluutio toimii, jotta ihminen olisi tuhannennen vuoden jälkeen täällä, viisaampana ja johtavana rotuna.
Evoluutio hävittää sosialismin seuraavan tuhannen vuoden aikana.
17
78
Vastaukset
- Anonyymi
Näin ihmiskunta kehittyy.
- Anonyymi
Rappeutuu.
- Anonyymi
Niin kauan kun planeetalla on saksalaisia
sosialismi ei katoa minnekään.
Sosialismi on kätevä kyltti, jolla käydään myymässä ”me yhdessä”
ajatusta ja samalla RYÖSTETÄÄN KAIKKI MINNE YLTÄÄ. - Anonyymi
Castro saattoi olla aika rikas huorineen
- Anonyymi
Suomalainen kommunisti:
Se, mikä on minun, on minun. Muu on yhteistä.- Anonyymi
Hyvin sanottu.
- Anonyymi
Melkoita tieteen raiskausta.
Sosialimi voi kadota, mutta sosiaalisuus ei. Eurooppalainen sosiaalidemokratia voi varsin hyvin ja ainakin pohjoisamaissa ja Saksassa demarivetoiset hallitukset.
USA:ssakin demokraatit nappasivat tälle kaudelle sekä kongressin että presidentin.
Ihmiskunta on oppinut, että yhteistyössä on enemmän voimaa kuin kaikkien keskinäisessä kilpailussa. Sosiaalidemokratia on kultainen keskitie noiden ääripäiden välillä.- Anonyymi
Eu:n täytyy hakata sitä ennen päätä seinään ja toistaa historian virheet uuden uljaan kommunismin luomisessa. Historia ei näet opeta ihmistä.
- Anonyymi
Näinhän siinä käy. Tosin sosialistit ovat jo sitä aiemmin hävittäneet kapitalistit sukupuuttoon.
- Anonyymi
Tämä on totta. Tiede sen todistaa.
- Anonyymi
Biotiede ja evoluutio on mahtavaa, se tietää tulevaisuuden. Vain seuraavat 1000 vuotta ja ihmiskunnan sairaudet on poistettu. Evoluutio on luonnon voima jota ihminen ei voi estää, eikä pysäyttää. Se toimii kuin Gravitaatiolait, tai painovoima lait. Teki ihminen mitä hyvänsä nämä luonnon peruslait voittavat aina, siihen voi mennä tuhat, tai satatuhatta vuotta, mutta ne eivät tunne aikaa, ne toimivat ajasta riippumattomasti.
- Anonyymi
Aloittaja ilmeisesti edustaa oikeistolaista tiede-eliittiä...
Todellisuudessa sosialismi ei perustu geeneihin, vaan kyse on taloudellisesta teoriasta joka kumpusi siitä yhteiskunnallisesta eriarvoisuudesta joka syntyi 1800-luvun teollistuneissa yhteiskunnissa. Yhtä vähän kapitalismikaan perustuu geeneihin.
Jos yhteiskunta kehittyy eriarvoiseen suuntaan, niin jossain vaiheessa syntyy tyytymättömyyttä joka tulee purkautumaan kapinointina. Sitäpaitsi elämme nyt demokratiassa ja jos demokratia vain toimii kuten pitää niin tyyttyämöttömyyden nousu ei johda kapinaan asti vaan paljon sitä ennen eriarvoisuutta luonut hallitus menee vaihtoon ja korvautuu hallituksella joka vähentää sitä eriarvoisuutta. Siksi oikeistossa ilmeisesti hekumoidaankin demokratian kumoamisella, koska "sosialismista" on mahdoton päästä kokonaan eroon demokratiassa.- Anonyymi
Juuri tästä on kyse. Ihminen on elänyt vuosituhansia erilaisissa rikkaiden johtamissa valtarakenteissa (Rooma, Euroopan ruhtinas - ja kuningaskunnat) kunnes noin 1700-luvulla (mm. Ranskan vallankumous) otettiin seuraava askel kehityksessä: kansalaisyhteiskunta. Tämän kehityksen perua on nykyinen elintasomme, joka perustuu tasa-arvoon eikä orjuuteen.
Eli demokratia (ml. sosiaalidemokratia) on kehittyneempi ja tehokkaampi järjestelmä kuin pelkkä kapitalismi. Ihmisissä on valtava osaamispotentiaali ja se jää kapitalismissa hyödyntämättä, koska tyydytään varsin yksinkertaiseen työhön.
- Anonyymi
Kansalaissota hävittää kokoomuslaiset ennen vuosisadan loppua.
Jopas sinä olet vitsikäs.
🤣🤣🤣- Anonyymi
Ehkä evoluutio tosiaan hävittää sosialismin. Entisessä sosialistimaassa evoluutio toi esiin aikaisemmin piilossa ollutta geeniperimää:
https://www.hs.fi/tiede/art-2000009132059.html
Sammakoista tuossa siis kyse. - Anonyymi
Sosialistit laativat 5/10v suunnitelmia.
Dynaaminen maailma kuitenkin vaatii nopeitakin liikkeitä.
Sosialismissa kuollaan nälkiintymiseen.
Sekä siihen, että lähes aina kaikki on rikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2762043Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131798- 1351283
Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1181280Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1351195- 83817
- 174796
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä176769Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala426700- 52592