Sanna Marinin Pääministerikausi tullaan muistamaan hänen tekemistään typeristä tempuista!
Sekava tuttujen kanssa ryyppääminen on alle 20 vuotiaiden tapaa viettää vapaa aikaansa - ei aikuisten ihmisten!
Sanna Marin ei mitenkään osoittanut Suomalaisille miten Äiti yhdistää työn teon ja lapsen hoidon!
Sanna Marinin lapsi on ollut paljon hoidossa jossain muualla!
Sanna Marin Suomen historian huonoin Pääministeri?
73
986
Vastaukset
- Anonyymi
Huonoin on, mutta Otto Wille Kuusinen pääsee lähelle!!
- Anonyymi
Karmeaa!
- Anonyymi
Itsestäänselvyyksiä ei kannata toistaa.Menee maku keskusteluista.
- Anonyymi
Lähes 100-vuotta vanhat jutut ei kuulu tähän päivään, historia on mitä on ja niille on oma paikkansa 🥲
- Anonyymi
Ehdottomasti huonoin ja moraalittomin pääministeri Suomen historiassa.
- Anonyymi
Kyllä, kyllä ja kyllä. Nyt Belgiaan bilettämään ja nuuskuttelemaan kuulemma sielunkumppani siellä. Iloa ja valoa, mutta ei Olavia. 😭😅😁😘
- Anonyymi
"Edesvastuuton"!!!
- Anonyymi
Katainen, Stubb ja Sipilä ovat olleet kaikkein huonoimmat pääministerit. Oikein mulkkutrio joka vei maamme tuhon tielle.
- Anonyymi
Orpo tuhoaa loput mitä jäi lestaterroristi Sipilän jäljiltä.
- Anonyymi
Mariini ei olisi päässyt edes reittä pitkin em pääministerien johtamaan hallitukseen, koska osaajien jonossa, ennen mariinia, oli tuhansittain osaajia sdp:stä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Orpo tuhoaa loput mitä jäi lestaterroristi Sipilän jäljiltä.
👍👍👍👍👍
- Anonyymi
Onko Sanna Marin NS. maksullinen nainen?
- Anonyymi
EI OLE VIELÄ, KOHTA ON.
- Anonyymi
Sitä ei kannata arvailla. Jossain laulussa sanotaan, että paksu lompakko, …. Miksi Suomessa on huorapuolue. Ilkeä nimi, mutta jotain totuuspohjaa? Miksi puhutaan hillotolpista tai audin takapenkeistä. Onko joku saanut tai ostanut jollain poliittisella valuutalla tai muilla avuilla itselleen valtaa tai asemaa ja loppupeleissä taloudellista hyvinvointia?
Miksi aikoinaan jalasmökki oli uutisissa? Himosiko joku hilloa? Miksi lautakasaa ei selvitetty oikeudessa? …
- Anonyymi
Marinin ns."dokumentissa" kerrotaan kuinka eduskunnassa taputettiin kun Nato äänestys julkistetiin, ja sen jälkeen kansanedustajat menivät kättelemään Marinia.
Heinonen kok. sanoi että eduskunnassa yksikään ei taputtanut, eikä yksikään mennyt kättelemään Marinia, että se siitä.- Anonyymi
Sama ku ulkomailla puhu. Lisäsivät taputukset jälkikäteen😂😂😂
- Anonyymi
Demari Marin vei Suomen Natoon.
Serkkupoika poisti päitä miekalla. Hullu suku.- Anonyymi
Aika heppoinen ämmä oli. Onneksi näistä jauhopäisistä kähmäilijöistä ja porvari-jankuttajista pääsee eroon ainakin toistaiseksi. Setvikööt vttu sukupuoliaan ja prsreikävttukiimojaan jossain muualla.
Mutta jokaisen pm:n vastuulla oli tuossa tilanteessa viedä Suomi Natoon. Mielisairaita Siperian rys siä ei täällä tarvita enää yhtään, entisistäkin rikastuksista eroon. - Anonyymi
Mitä tarkoitat, kenenserkku?
- Anonyymi
Sanna Marinin asiakkaiden vastaanottto paikka vaihtuu!
Enää ei ole Suomen Veronmaksajien kustantama lukaali!
https://www.is.fi/politiikka/art-2000009666886.html - Anonyymi
Anssi rinne on ylivertaisesti huonoin. Sanna tiukasti kakkonen.
- Anonyymi
Jokohan nyt Marinilla alkaa olemaan aikaa lapselleen, kiireet helpotti.
- Anonyymi
Ellei ole jo viety. Ai niin, eihän sossutantat toisen sossutantan silmiä noki
- Anonyymi
Sekoilujen määrää tuskin tulee kukaan koskaan ylittämään.
- Anonyymi
Sanna on kerännyt paljon kehuja ja saanut monia kunnianosoituksia ja palkintoja toiminnastaan politiikassa ja naisena.
Ehkä niillä on kuitenkin enemmän painoarvoa kuin yksinkertaisella Persulla joka on syrjäytynyt ja yksinäinen ja kirjoittelee päivittäin Suoleen typeriä juttujaan.- Anonyymi
Katoitko jo sen Hallituksen tytöistä tehdyn dokumentin?
https://www.verkkouutiset.fi/a/taystyrmays-marinin-viisikko-dokumentille-totuutta-vaaristeleva-palvontavideo/#a0359019 - Anonyymi
Marinin johdolla tuhottiin metsäteollisuus, joka oli riippuvainen Venäjältä tulleesta hakkeesta ja puusta.
Nyt Suomessa kaadetaan puuta enemmän, kuin sitä kerkiää kasvaa, ja tehdään haketta teollisuuspuusta. Terminaattori Sanna sai paljon pahaa aikaan.
- Anonyymi
Miten voi olla lapsi jauho äidin luona ,missä on lasten huostajat lapsi laitettava parempaan perheseen !
- Anonyymi
40 miljardia velkaa kolmessa vuodessa, perustuslain rikkomiset koronarajoituksissa, jauhojengisekoilut pääministerin virka asunnolla, kaikkien miesten perseiden kouriminen räkäkännissä, Hornetien lupaaminen Ukrainalle ilman sopimista Suomessa Presidentin ja puolustusvoimien ja puolustusministeriön kanssa ja herra tietää mitä muuta mistä ei tiedetä tai mitä ei voi julkaista tiedotusvälineissä. Ai niin, vielä yksi. Omien virheiden seurauksena aina muitten työntö bussin alle, näistä törkeimpänä ns. äänien keskittäminen vaaleissa jolla demarit imi vasemmiston ja vihreät rammaksi. Demarithan sai näin 25% äänistään. Ei ihme ettei Sannaa hallitustyö kiinnosta sillä tuskin ketään muuta kiinnostaa työskentely Sannan kanssa.
- Anonyymi
Suomi oli hyvässä kunnossa, joten velkaa sai helposti!
Velan ottamiseen ei suurta älykkyyttä tarvita!
Velka on Veli otettaessa ja Veljen poika maksettaessa! - Anonyymi
Ihan yksinkö pääministeri tosiaa velanotosta päätti...? Siis sen parhaan ymmäryksesi mukaan?
HhahHahHaa!!
- Anonyymi
Kova kisa Antti Rinteen kanssa tuosta paikasta.
- Anonyymi
Kyllä mukaan lukien sen hallitus. Niin huono, että täytyy mennä venäjän vallan aikaan, että samanlainen paska löytyy.
- Anonyymi
Ja kokemattomin.
- Anonyymi
ONNEKSI BOOMERIT KAATOIVAT SANNA MARININ JOKA HÄVISI VAALIT!
- Anonyymi
Oho... Linkkiä, videota?
- Anonyymi
Marin sai hetken nostetta somessa vokotellessaan nuoria naisia ja muita umpi vedätettäviä. Totuus paljastui pian. Joka tavalla erittäin huonoa esimerkkiä näyttänyt nuorille tytöille ja naisille. Onneksi tuollaisesta "huoraamisesta" tulee äkkiä loppu.
- Anonyymi
Sattuuhan sitä.
- Anonyymi
Kyllä hän mielestäni yritti hoitaa hommansa kohtuullisen hyvin. Liian kokematonta ei pitäisi laittaa noinkin vaativaan työhön.
Sanoisin, että rinteen vika, että vetäytyi (vai miten se meni) ja jätti nuoren naisen liian vaativaan virkaan.- Anonyymi
Kyllä hän minunkin mielestäni yritti hoitaa tehtävänsä hyvin. En ala tuomitsemaan Sannaa. Hän joutui todella vaikeaan ja poikkeukselliseen tilanteeseen, josta piti selvitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä hän minunkin mielestäni yritti hoitaa tehtävänsä hyvin. En ala tuomitsemaan Sannaa. Hän joutui todella vaikeaan ja poikkeukselliseen tilanteeseen, josta piti selvitä.
Kesti selvitä varmaan päivän pari, senvertasoosissa videolla😆
- Anonyymi
Sisäministerikinnoli todella historiallinen. Ei tehnyt tuntiakaan sisäministerin tehtäviä, kunhan vaan nosti kovaa palkkaa ja vouhotti ilmastosta. Ja perversseistä.
- Anonyymi
Nykyhallituksista Marin on toki surkein pääministeri eihän se ole kenellekään epäselvää.
Sotien jälkeen oli vieläkin surkeampi otus pääministerinä, kommunistien Pekkala. Hänen ainut maineteko taisi olla jatkosodan suunnitelmien luovuttaminen neuvostooliitolle. Siis maanpetturuus käytännössä. No Pekkala johti hetken kommunistien hallitusta (SKDL+sdp) - Anonyymi
Mielipiteelläsi ei ole kuules p*sk*nkaan väliä. 👎👎👎👎👎
- Anonyymi
Marin oli hyvä pääministeri. Hän kun oli pääministerinä näinä vaikeina vuosina, tunsin oloni turvalliseksi.
Nyt tuntuu aivan kamalalta, kun ajattelee edessä olevaa neljää vuotta.
Voi kun kansa ja oppositio saisivat potkittua nykyisen hallituksen hemmettiin.- Anonyymi
Minua Ahdistaa Marinin meille, lapsillemme, lapsenlapsillemmeja lapsenlapsenlapsillemme ottamat Järkyt Velat😩
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minua Ahdistaa Marinin meille, lapsillemme, lapsenlapsillemmeja lapsenlapsenlapsillemme ottamat Järkyt Velat😩
Ahdistaako se että Orpo ottaa vielä enemmän velkaa joka jaetaan eliitille veronalennuksina ja yritystukina kuten Sipilän kaudella tehtiin?
- Anonyymi
Huonoja pääministereitä maassa on ollut paljon mutta kyllä Sanna sinne kärkeen sopii.
- Anonyymi
Ministerin homma on niin vaativaa, että siihen kelpaa kuka vaan. Pääministerille riittää työkokemus leipomossa ja kassalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ministerin homma on niin vaativaa, että siihen kelpaa kuka vaan. Pääministerille riittää työkokemus leipomossa ja kassalla.
-Somessa kenestä tahansa voi tulla mitä tahansa
- Anonyymi
Käärijä-hömppä tulee väistämättä mieleen.
- Anonyymi
On, kaikki veronmaksajien piikkiin ilman mitään laskelmia.Nyt nuttura rullalla kuin jollakin pyhäkouluratsastajalla...
- Anonyymi
Mutta Sanna Marin on sentään hyvännäköinen nainen.
- Anonyymi
En sanoisi niinkää, se vaan näyttää siltä. Lieneenkö sitten.
- Anonyymi
HUONOIN PÄÄMINISTERIN TUURAAJA.
- Anonyymi
Sanna Marinin hallituksen hoitamat kriisit Suomessa
-Maailmanlaajuinen ja tappava koronapandemia.
-Naapurimaamme Venäjän aloittama kansanmurhamainen Ukrainan sota.
-NATO-jäsenyyshaku ratifiointimutkineen.
-Maailmantalouden notkahdus.
-Energiakriisi.
-Harmaa aika.
-SOTE...
- - -
Sotien jälkeisellä lähes 80-vuotta kestäneellä ajanjaksolla yksikään pääministeri ei ole kohdannut edellä mainitun tasoisia kriisejä. Ei lähellekään ja eurooppalaisesti ottaen Suomella näyttäisi menneen vähintään kohtalaisesti.
Hyvin toimittu Sanna!
- Tuolla jo vitsailtiin, että Sanna on työnsä hoitanut erinomaisen hyvin vaikka käyttäytyminen vapaa-ajalla ei ole ollut kaikin ajoin kehuttavaa pääministeriksi….
Samalla ulkomailla on naurettu maha kippurassa sitä, että naispääministerin juhlimisesta ja tanssimisesta suomalaiset onnistuvat kyhäämään hallitusta ravistelevan skandaalin.
#siitämyötähäpeä- Anonyymi
Tapoava korona🤣🤣🤣🤣
Piti ihan 30 päivän sisään koronasta kuoleet laittaa koronakuolemiksi, et tilastoon muutaman edes sais😅 - Anonyymi
Typeryyttä laittaa Suomen kansa maksajaksi Ukrainan sodalle. Ukrainan päättäjien Itse, sovittava ongelmansa Venäjän kanssa. Suomen sotkeminen siihen on Sairasta. Pakotteet tulee Suomalaisille kalliiksi.
Nato on tuonut meille tullessaan ennennäkemättömän sodanuhan. Biden jo suunnittelee miten pääsevät sotimaan rajallemme. Yhdysvallat on Venäjän kimpussa jo Ukrainassa.Tuoko Turvaa Suomelle,Hienoako?
- Anonyymi
Valitettavaa, mutta niin taitaa olla.
- Anonyymi
Orpo huonoin.
Sanna 2. huonoin. - Anonyymi
Sanna oli loistava.
Vielä tekin sen myönnätte.- Anonyymi
Kun Orpo tuhoaa Suomen talouden viemällä kansalta kulutusvoiman ja kaataa terveydenhoitojärjestelmän karkottamalla hoitajat niin tulee kokkareillakin Sannaa ikävä
- Anonyymi
Sanna Marinin hallitus vei Suomen Natoon. Orpon hallitus ei olisi tähän pystynyt. Kiitos Sannalle siitä.
- Anonyymi
Ei kerro mitään Sannasta. Kertoo vain TIETYN KANSANOSAN ilkeydestä ja yleissivistyksen puutteesta.
- Anonyymi
Ei ollut Sanna huonoin. Esko Aho oli huonoin ja seuraavaksi huonoin Sipilä
- Anonyymi
Lanseerasi vasemmiston leimaamisen pedarihomoiksi, joten ihan kaikki ei ole mennyt pieleen.
- Anonyymi
Haloo ei ole mitään kilpailua. Sipilä vie kaikki palkinnot huonoin pääministeri kisassa.
Sipilän kaudella suomalaisten palkkasumma laski. Sipilä tuhosi terveydenhoitojärjestelmän niin ettei sitä enää ikinä toimiviksi saada. Sipilä veti Suomen henkisen ilmapiirin pohjamutiin. Sipilä varasti suvulleen 100 miljoonaa ja itselleen 30 miljoonaa veron maksajien rahaa. Kaiken varas vei mikä irti lähti. Sipilä teki Suomen suurimmasta puolueesta pysyvästi pienpuolueen.
Kukaan ei voi kilpailla Sipilän kanssa huonoudessa. Suomi ei ole vieläkään selvinnyt Sipilän terrorista eikä tule selviämään. Sipilä tuhosi Suomen perin pohjin. - Anonyymi
SANNA MARIN HUONOIN, EI HUONOMPAA VOI OLLAKAAN SUOMESSA.
- Anonyymi
Perustele huutosi edes jotenkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perustele huutosi edes jotenkin.
Miksi perustelisin kun voin vaan mölytä kuin aivoton paviaani
- Anonyymi
Demareilla ei ollut tuhnuisen Rinteen tilalle parempaa kuin Marin, loppu on surullinen jakso Suomen historiassa
- Anonyymi
Niin surullinen, että on ehkä arvostetuin ja palkituin suomalainen poliitikko Ahtisaaren jälkeen, tosin Ahtisaaren ansiot on enemmän rauhan neuvotteluista.
- Anonyymi
Tämä todistaa tämänkin virallisen ja tässä tapauksessa karmaisevan totuuden siis sen että Sauli Niinistö ja Jenni Haukio olivat virallisesti sukulaisia jo ennen kuin pappi vihki heidät avioliittoon.
Todistelu paljastaa että Sauli ja Marja-Leena hoitivat myös pikku Jenniä kun tämä oli vauva, asiaan tarkemmin huomionsa kiinnittäiden kertomana Marja-Leenan salaisuudeksi jäi hänen varmasti näkemänsä ja kokemansa tieto Saulin fetissi, eli häiritsevä mielenkiinto vaihtaa juuri Jennin vaippoja. Se oli kuulemma kyläilyn tärkein tehtävä kun Sauli ja Marja-Leena kävivät tapaamassa Haukioita.
Jennin täytyy olla sen oma lapsi minkä se teki jennin äidille ?
Kirkon viranomaisten viralliset asiakirjat todistavat nykyisen vaimonsa Jenni Haukion ja Sauli Niinistön erään sukulaissuhteen jopa ennen heidän vihkimistä, viranomaisten toimittamien asiakirjojen kertomana Jenni Haukiole kastoi nimen toisin sanoen olivat kummeina seuraavat henkilöt: ne ovat Sauli Väinämö Niinistö ja Marja-Leena Niinistö.
Viranomaisten todistelujen lisäksi myös muut paikalla olleet todistavat saman.
Sauli oman tyttäreensä kansa valeaviossa mitä sanois DNA
Sanna Suomen Kassi-Alma viina vie sitä kuten kokaini isänsä geenit on perinyt!
Antakaa sille kokainia ! että se pystyy vetelemään kokaini viivoja.
https://twitter.com/VFinnishProbs/status/1559993590725705729
Suomen PM:ri on Kokainin käyttäjä viina sieppo ja isänsä geenit saanut Kassi-Alma
Huumestesti tukasta ja ero
Antakaa sille kenkää!
https://twitter.com/VFinnishProbs/status/1559993590725705729
USA :as biolabb Ukraina
https://www.youtube.com/watch?v=XpNNDj4T0q4
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3603085Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3021482En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841302- 1081301
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991285Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591245- 481145
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801052Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa24941- 33847