Persujen Israelin hyökkäyksen kannattamisessa ei ole järkeä

Anonyymi-ap

Koska palestiinalaiset eivät ota Israelin passia, eli he eivät palaa Suomesta milloinkaan takaisin.

14

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

    • Anonyymi

      Onko paleja edes paljoakaan Suomessa ?
      Sen takkii persut ei ole hyväksynyt kansanmurhaa .

      • Anonyymi

        Suomessa on 130 000 arabia. Ajatteletko, että paleja olisi hyvä saada lisää tänne, kuten persujohto ja natsikristityt näkyy ajattelevan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomessa on 130 000 arabia. Ajatteletko, että paleja olisi hyvä saada lisää tänne, kuten persujohto ja natsikristityt näkyy ajattelevan.

        .


    • Anonyymi

      Mikä taho siellä aloitti hyökkäyksen ?

      • Anonyymi

        Ei näytä persunatsilla olevan mitään suhteellisuuden tajua.

        Israelin iskut ovat surmanneet noin 54 700 ihmistä Gazassa sitten lokakuun 2023. Perjantaina Israelin pääministeri Benjamin Netanjahu vahvisti-


    • Heh - nää persuvastaiset aloitukset on todella päättömiä.
      Persut eivät ole kannattaneet Israelin hyökkäystä. Persut eivät ole kannattaneet myöskään Palestiinan tunnustamista, mikä on ihan järkevää.

      Gazan arabit tuskin lähtevät pakolaisiksi minnekään, ovat päättäneet jäädä kaiken uhallakin. Joka tapauksessa Palestiinan tunnustamisella ei ole kerrassaan mitään vaikutusta siihen lähtevätkö arabit Gazasta vai eivät. Niin kauan kuin Israel ei tunnusta Palestiinan valtiota arabien tilanne Gazassa ja länsirannalla pysyy sellaisena kuin se nyt on tai pahenee entisestään jos nämä tunnustamiset innostavat arabeja vastarintaan ja terroriin.

      "Palestiinalaisten" lähtöön pakolaisiksi ei todellakaan vaikuta sitä eikä tätä, mitä persut kannattavat tai eivät kannata - eikä se riipu siitäkään kannattaako Suomen hallitus Palestiinan tunnustamista vai ei. Jos nyt sieltä Gazasta yksittäisiä arabeja lähtee niin kaiken järjen mukaan ensimmäiseksi he menevät maihin, jotka ovat Israelin ja arabien välisessä konfliktissa arabien puolella ja Israelia vastaan.

      • Anonyymi

        Kyse taisi kuitenkin olla JO SUOMESSA OLEVISTA PAKOLAISISTA, vai onko näiden viha-rakkaussuhde vaaleissa niin tärkeä, että pitää keskittyä siihen ennemmin kuin vaikka työllisyyteen ja soteen.


    • Anonyymi

      Milan Jaffista öyhötetään, kun 100 000 arabia on kyseessä, ei mitään väliä.

    • Anonyymi

      Meinaatko aloittaja että kehitysmaamuslimi MAANMUUTTAJAT palaavat omiin islamilaisiin takapajuloihinsa kun ovat päässeet SUOMEEN, ilmaisten halal lihapatojen ääreen?

    • Anonyymi

      Kohta päästään Paleista, kun panttivangit ovat olleet täydellisen tuhon tiellä, Hamasin vapauttaessa panttivangit alkaa lopullinen tuho.

      • Anonyymi

        Niitä palestiinalaisia on muuallakin kuin Gazassa.
        Mutta totta tuo on, että Israel vie Gazan kansanmurhan loppuun saakka ja länsimaat taputtavat käsiään.


    • Anonyymi

      Onhan meillä somaleja ja DemariVassareita; ja niitä ei saada lähtemään mihinkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      189
      1316
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      893
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      842
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      50
      711
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      612
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      311
      590
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      574
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      570
    Aihe