Persujen Israelin hyökkäyksen kannattamisessa ei ole järkeä

Anonyymi-ap

Koska palestiinalaiset eivät ota Israelin passia, eli he eivät palaa Suomesta milloinkaan takaisin.

13

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

    • Anonyymi

      Onko paleja edes paljoakaan Suomessa ?
      Sen takkii persut ei ole hyväksynyt kansanmurhaa .

      • Anonyymi

        Suomessa on 130 000 arabia. Ajatteletko, että paleja olisi hyvä saada lisää tänne, kuten persujohto ja natsikristityt näkyy ajattelevan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Suomessa on 130 000 arabia. Ajatteletko, että paleja olisi hyvä saada lisää tänne, kuten persujohto ja natsikristityt näkyy ajattelevan.

        .


    • Anonyymi

      Mikä taho siellä aloitti hyökkäyksen ?

      • Anonyymi

        Ei näytä persunatsilla olevan mitään suhteellisuuden tajua.

        Israelin iskut ovat surmanneet noin 54 700 ihmistä Gazassa sitten lokakuun 2023. Perjantaina Israelin pääministeri Benjamin Netanjahu vahvisti-


    • Heh - nää persuvastaiset aloitukset on todella päättömiä.
      Persut eivät ole kannattaneet Israelin hyökkäystä. Persut eivät ole kannattaneet myöskään Palestiinan tunnustamista, mikä on ihan järkevää.

      Gazan arabit tuskin lähtevät pakolaisiksi minnekään, ovat päättäneet jäädä kaiken uhallakin. Joka tapauksessa Palestiinan tunnustamisella ei ole kerrassaan mitään vaikutusta siihen lähtevätkö arabit Gazasta vai eivät. Niin kauan kuin Israel ei tunnusta Palestiinan valtiota arabien tilanne Gazassa ja länsirannalla pysyy sellaisena kuin se nyt on tai pahenee entisestään jos nämä tunnustamiset innostavat arabeja vastarintaan ja terroriin.

      "Palestiinalaisten" lähtöön pakolaisiksi ei todellakaan vaikuta sitä eikä tätä, mitä persut kannattavat tai eivät kannata - eikä se riipu siitäkään kannattaako Suomen hallitus Palestiinan tunnustamista vai ei. Jos nyt sieltä Gazasta yksittäisiä arabeja lähtee niin kaiken järjen mukaan ensimmäiseksi he menevät maihin, jotka ovat Israelin ja arabien välisessä konfliktissa arabien puolella ja Israelia vastaan.

      • Anonyymi

        Kyse taisi kuitenkin olla JO SUOMESSA OLEVISTA PAKOLAISISTA, vai onko näiden viha-rakkaussuhde vaaleissa niin tärkeä, että pitää keskittyä siihen ennemmin kuin vaikka työllisyyteen ja soteen.


    • Anonyymi

      Milan Jaffista öyhötetään, kun 100 000 arabia on kyseessä, ei mitään väliä.

    • Anonyymi

      Meinaatko aloittaja että kehitysmaamuslimi MAANMUUTTAJAT palaavat omiin islamilaisiin takapajuloihinsa kun ovat päässeet SUOMEEN, ilmaisten halal lihapatojen ääreen?

    • Anonyymi

      Kohta päästään Paleista, kun panttivangit ovat olleet täydellisen tuhon tiellä, Hamasin vapauttaessa panttivangit alkaa lopullinen tuho.

      • Anonyymi

        Niitä palestiinalaisia on muuallakin kuin Gazassa.
        Mutta totta tuo on, että Israel vie Gazan kansanmurhan loppuun saakka ja länsimaat taputtavat käsiään.


    • Anonyymi

      Onhan meillä somaleja ja DemariVassareita; ja niitä ei saada lähtemään mihinkään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      95
      6102
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      55
      5078
    3. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      57
      4212
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      96
      3809
    5. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      9
      3572
    6. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      114
      3110
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2523
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2449
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      57
      2193
    10. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      21
      1545
    Aihe