Äärioikeisto valtaa euroopan?

Anonyymi-ap

Tsekki jo äärioikeiston hallussa.Seuraavaksi Ranska
vuorossa.Ilmeisesti Saksa ja Britannia parin vuoden
sisällä.Putinistit selvässä enemmistössä parin
vuoden sisällä se on Suomenkin noteerattava?

20

162

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Korjaan. Oikeisto. Ei ole mitään natsismia tulossa. Natsismi aatteena on käytännössä sama aate kuin vasemmistoaate. Niitä ei käytännössä erota mikään.

      • Anonyymi

        Sosialismeja kumpikin. Antisemitismi kukoistaa niissä sekä rakkaus islamiin.


      • Anonyymi

        Natsit eivät tykänneet tummista maahanmuuttajista, mutta minä vasemmistossa suorastaan rakastan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sosialismeja kumpikin. Antisemitismi kukoistaa niissä sekä rakkaus islamiin.

        Kumpikin aate laitaan vietynä muodostaa neukun tai natsi-Saksan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kumpikin aate laitaan vietynä muodostaa neukun tai natsi-Saksan.

        Mutta nämä aatteet siis käytännössä ovat kuin veteenpiirretty viiva.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kumpikin aate laitaan vietynä muodostaa neukun tai natsi-Saksan.

        Näin nimen oman on. Jotkut palstalaiset alkavat oppia. Nämä liberaalin vasemmiston "äärikoikeistolaisiksi" leimaamat puolueet eivät ole mitenkään yhdestä puusta tehtyjä vaan varsin sekalaista joukkoa. Jotkut ovat demokratian kannalta vaarallisia, toiset taas jopa hyödyllisiä koska ne ovat vastavoima ääriytyneelle elitistiselle "liberaaliudelle". Vastavoima tarvitaan, jotta aito demokratia säilyy ja kansanvalta pysyy oikeasti kansalla eikä liberaali eliitti kykene mielinmäärin ohjailemaan ja tuputtamaan ajatuksia ja mielipiteitä.


    • Anonyymi

      Kun antaa sosialistille rajattoman vallan toteuttaa mielihalujaan, ilman vastuuta..

      Niin siitä kuoriutuu pesunkestävä natsi.

      • Anonyymi

        Ruotsissa demarit oli yksin vallassa useamman vuosikymmenen ja niinhän siinä kävi, että Ruotsista tuli natsimaa, jossa kaikki miehet on homoja.


      • Anonyymi

        Tapa sossu päivässä pitää asiat aina raiteillaan.


    • Anonyymi

      Uskonto, koti ja isänmaa, entiset arvot tulevat taas.

    • Anonyymi

      Kyllä ihan normaalilla järjellä varustettu ihminen automaattisesti oksentaa irstaita ja päämärättömiä, muita hyväksi käyttäviä vasemmiston elämänarvoja! Suomessakin mieleen painuvinta vasemmiston ajamaa asiaa on vain Anna Kontulan insestin ja eläimiin sekaantumisen laillistaminen, sekä mm itsensä myymisen normalisoiminen. Myös johtajansa Minja Koskelan itsensäselvyytenä antama hyväksyntä, muiden verovaroilla loisinnalle, koko elämän ajaksi, jos ei viitsi töitä tehdä on myös sen tason aivopieru ettei naurettavammasta väliä. Onneksi yhteiskuntia tuhoava vasemmiston hörhöily on katoamassa, varsinkin nuoriso on jo sivistyneempää ja osaa arvostaa itse hankittua vaurasta elämää ja sen myötä koulutuksen ja ahkeruuden merkitystä.

    • Anonyymi

      Diktaattori on diktaattori, oli väri mikä hyvänsä. Heillä ei ole hajuakaan mistään "ideologiasta"

    • Anonyymi

      Äärioikeisto, tulee taas moraali ja homot menee kaappiin.

      • Anonyymi

        Suuri osa homoista on jo mennyt takaisin kaappiin pride hörhöilyn aiheuttaman häpeän ajamana! Yleensä homokin on ihan tavallinen tallaaja, jonka rakkauselämä on yksityistä,ei julkisesti retosteltavissa oleva, kaikille isoon ääneen kuulutettava ominaisuus!


    • Lausunto: ihmiset tyhmenevät koko ajan huolestuttavammalla tavalla.

      • Anonyymi

        Syynä internet ja some?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Syynä internet ja some?

        Lausunto: alustat eivät ole syyllisiä, vaan niiden mahdollistama disinformaation levittäminen ja lasten & nuorten psyykkisen ja fyysisen suorituskyvyn romahtaminen.


    • Anonyymi

      Kolmisen sukupolvea näyttää olevan se aika kun näiden edellisellä kerralla aiheuttaman maailmansodan valtavat tuhot ja yli 70 miljoonan ihmisen tappaminen on unohtuneet riittävästi. Täysin samoilla argumenteilla ovat nyt taas nousemassa kuin tuolloin 30-luvullakin.

      • Anonyymi

        Muslimit ei hilluneet Euroopassa 70 vuotta sitten


    • Anonyymi

      Ihanaa, kohta alkaa laittomien siirtolaisten massapalautukset Euroopassa

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      70
      3821
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      88
      3189
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      101
      2448
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      15
      1669
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      70
      1438
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      97
      1311
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      50
      1256
    8. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      55
      1073
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      56
      1040
    10. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1031
    Aihe