Nyt se on varmaa. Keskustapuolue on internationalismia ja ihmiskauppaa harjoittava sosiaIistipuoIue, vihervasemmiston hengenheimolainen ja tuleva Sdp:n aisankannattaja. Suomalaisten on syytä valmistautua järkyttävään laskuun.
Keskustapuolueen nimi ja puolueen takinkääntö häpäisee poliittisen keskustalaisuuden.
☝️🙄
Kepu tuIi kaapista...
10
128
Vastaukset
- Anonyymi00001
Voi ettien että. Onkos persuleilla jäljellä enää muita kavereita kuin KDn lahkolaisin osa? Ruotsin persutkin alkoivat Trumpia haukkumaan.
- Anonyymi00002
Kyllä se Kokoomus vielä on hiinä ja hiinä jos vaalit voittaa. Kokoomus tarvitsee aina kaveripuolueekseen yhden kuuliaisen sylikoiraporukan, jonka avulla saavat tehtyä mitä EK haluaa.
Sosialistinen internationalismi on IN. Maksoi mitä maksoi. Ensin sdp, kepu ja kokoomus myi Suomen EU:lle. Sitten natolle. Nyt USA:lle. Kiinariippuvuutta unohtamatta.
Silti kansan enemmistö äänestää aina näitä termiittejä vuoron perään nakertamaan yhteiskuntaamme.- Anonyymi00003
Kyynel :)
- Anonyymi00004
Vain Antti Lindtman ja Antti Kaikkonen voivat pelastaa Suomen kokokoomuspersujen oikeistomädältä. Sdp ja kepu rakensivat Suomesta hyvinvointivaltion, nyt he pelastavat sen taantumuksen voimilta, jotka myös 50-luvulla toimivat hyvinvoinnin jarrumiehinä.
- Anonyymi00006
Näin on.
Iltalehden keskustan avainhahmoille teettämän kyselyn mukaan SDP olisi keskustalle mieluisin seuraavaksi hallituskumppaniksi. PS oli keskustavaikuttajien selvä inhokki.
- Anonyymi00005
Uskooko joku vielä vaaleihin?
Se cabal siionistien vaalikone Dominion ei ole enää käytössä.
Mites nyt suu pannaan kun ei voi olla vehkeillä puolueissa. Tie tukossa raha virtaan hah hah. Vaalit olivat huijausta.
Tietyt otettiin salaseura väki ja tranformerit,mashan tutkijoiden hyyssärit jne
Voi teitä,vaali höperöt - Anonyymi00007
Persuilla kamala paniikki, eivätkö saakkaan kokoomuksen rkp:n ja kd:n kanssa vietyä hyvinvointivaltion alasajoa loppuun 😱
- Anonyymi00008
Perfect Persu näköjään heräsi kun joutui lukemaan että Kepun mielestä persujen talousosaaminen on puhdas nolla! Sitä se on monen muunkin mielestä!
Sehän ei kuitenkaan ole mielipide, vaan matematiikkaa ja matematiikka on tunnetusti teikäläisille kipuja aiheuttava aihe. Hankalaa se on sosialisteillekin, kun uskovat, että velka on tuloa. Varsinkin silloin kipu on kovimmillaan, kun persu latoo tiskiin madonluvut ja sosialisti tajuaa, että hänen kyvyttömyytensä on hänelle itselleen uhka. Siitä seuraa huutomyrsky ja kaikenlaiset trendikkäät sotahuudot. Kun korvien väli on tyhjä, se pitää korvata lihasvoimalla. Tietenkin. Tyypillistä vasemmistoa.
PS: Kepulien ajatukset ja näkemykset on olleet jo pidemmän aikaa selviä täällä normaalissa arkitodellisuudessa. Sinulle ei tietenkään, joka heräät vain silloin, kun tuhruiseen näkökenttääsi osuu "persu". Mitään muuta et näille keskusteluille osaa antaa. "Mutkunpersu.... uIiuIipersu.....".
☝️😏
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä
Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla4141206- 641106
- 61842
- 61795
Onko se loukkaavaa
Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k100703Hotellille löytyi ostaja....
Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,16702- 72684
Onko kaivattusi seinäruusu?
Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai49661- 26653
- 60645
