HK:N eineslihapyöryköistä saa juhlallisen makuisen lihapullakastikkeen.
Lisäsin kastikkeeseen paistettuja herkkusieniä, niin johan tuli gurmeetasoin ruoka.
Punaisipulia, valkosipulia ja keltasipulia käristin, lisäsin voita ja jahoja, jotka ruskistin ja myös HK:neinelihapullia lisäsin ja samalla siinä kuumentuivat.
Sitten kattila liedeltä hetkeksi jäähtymään ja vettä, lihaliemikuutio, valkopippuria, mustapippuria, meiramia, soijakastiketta ja juustoruokakermaa.
Jonkun aikaa sai kuumentua ja paistetut herkkusienet joukkoon.
Ai, että tuli hyvänmaukinen kastike.
Perunoita ja lihapulla sienikastiketta, lisukkeeksi punajuuri viipaleita, kurkusalaattia, sinappia ja ketsuppia.
Niin hyvää vana on, että kieli on ihan solmussa ja makunautinnon sykäykset selkäpiitä etenee, ai että.
HK:n einespyörykät juhlaruokaa
4
106
Vastaukset
- Anonyymi00001
Jos vaivaa muutenkin näit niin miks ihmeessä tehnyt itse lihapullia.Kivikylän lihapyörykät sentään syötäviä. Persaukisessa tilanteessa hk n pyöryköitä heh tsoukkihan aloitus on.
- Anonyymi00002
Ei ollut tsoukki, vaan HK:n eineslihapullia tulee välillä syötyä, eihän niissä lihaa ole nimeksikään, mut jos on nälkä niin lähes kaikki maistuu.
Niitä, kun voissa käristää pannula, niin maistuu paremmilta, kuin mikrossa lämmittämällä.
Maustaminen on avainsana, jolla mauton ruoka saadaan maukkaaksi.
Eihän maustamaton itse tehty lihapullakaan juuri miltään maistu, jollei sitä mausta.
- Anonyymi00003
Hätävarana kylläkin persaukisena niin paistaa pannulla noita hk n pyöryköitä ja kyllä alas menee ranskalaisten kanssa uunissa lämmittäen.Nälkä auttaa siinä mikä menee alas.
Njamnjam!😋👍❤️
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad641216- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että335685- 51661
- 51638
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116636- 99613
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76582
- 56574