Joudun välillä turvautumaan ruoka- apuun. Ruokajonojen liepeille on ilmaantunut vaeltelemaan sellaisia kahden- kolmen pikkutytön letkoja joiden takinliepeessä lukee "etsivä sosiaalityö".
Ovatkohan nämä pellet palkallisella työajallaan siellä haahuilemassa ja etsimässä potentiaalisia sosiaalipalveluiden asiakkaita itselleen kun ei sosiaalipalveluissa ilmeisesti ole vielä tarpeeksi asiakaskuntaa?
On äärimmäisen noloa seurata näitä yleensä n.15- kesäisen näköisiä emoilevia neiti etsiviä keksimässä jutun juurta omien vanhempiensa ja isovanhempiensa ikäisille ruokajonottelijoille. Jos he ovat vielä palkallisella työajalla eivätkä vapaaehtoistyönä sosiaalipornoilemassa köyhien kustannuksella etsien kiilusilmäisesti autettavia hoidokkeja itselleen, pitkin ruokajonoja luuhaamassa omia sosiaalipalveluitaan väkisin tyrkyttäen on kysyttävä että onko julkisen puolen verorahoitteisten sosiaalipalveluiden tarkoitus tämä?
Etsivä sosiaalityö ruokajonoijen liepeillä
1
182
Vastaukset 1
- Anonyymi00001
Huomasin että "etsivä sosiaalityö" on kadonnut ja takinliepeeseen tilalle on tullut "etsivä työ". Tytöt ilmeisesti ovat luuhanneet täällä palstoilla lukemassa juttuja itsestään ja huomanneet että "sosiaali" -sanaa karsastetaan koska se on niin leimaava. Tytöt ovat ajatelleet madaltaa alemmuudentunnetta potevien ruokajonottelijoiden kynnystä hakeutua sosiaalipalveluiden pariin poistamalla "sosiaali"- sanan toimenkuvastaan.
Joku voisi joskus kysyä mitä tytöt etsivät ruokajonoissa kun ruokaa eivät sieltä kaikesta päätellen ole hakemassa. Onko neiti etsiviltä joku kadoksissa kun pitää kissojen ja koirien kanssa jotain sieltä joista hakea?
Eikö näillä sosiaali- sitä ja tätä spedeillä todella ole oikeita töitä?
Köyhien kustannuksella sosiaalipornoilu on aika uskomattoman törkeää
Suomessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid135875En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene44637Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi21578Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.110543- 36532
Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal50525- 56503
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34468Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää121465Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni22427