Osa syttyi tuleen testin aikana.
😃
Temu-hanat vaarallisia
2
65
Vastaukset
- Anonyymi00001
Linkki juttuusi puuttuu.
Kaikki Temussa myytävät elektroniikkaa sisältävät laitteet on potentiaalisia palonaiheuttajia. Uutisia löytyy eri puolilta maailmaa, missä Temusta tilattu laite on alkanut savuamaan, kipinöimään ja syttynyt palamaan. Esim. led-valolla koristellut hanat ja suihkun osat, kuin myös laturit, USB-kaapelit, muistitikut, lisäakut, porat jne.
Noista hanoista vielä sekin, että valtaosa niistä ei sovellu talousveden käyttöön, koska niistä liukenee veteen muoveja ja metalleja. Joissain mainoskuvissa jopa lukee varoitus, ettei sovellu talousvesikäyttöön. Jos välttämättä haluaa ostaa halpaa ryönää, niin kannattaa käyttää Euroopan Amazon-verkkokauppoja ja valita toimittajat, joilla on kemikaali- yms. sertifikaatit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101094
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82824Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264606Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede17605- 68567
- 95552
- 26512
- 44493
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 47437