lsmit on ihmiskunnan kirous: feminismi

Feminismi

- opettaa naisille vahvuutta ja itsenäisyyttä
mutta samalla uhriutumista

- opettaa vihaamaan maskuliinisuutta
mutta samalla pyrkii tekemään naisista maskuliinisempia

- saarnaa hyväksynnästä ja moninaisuudesta
mutta samalla opettaa vihaamaan miessukupuolta, ja yleensä kaikkia, jotka eivät identifioidu feministeiksi tai tunnusta sitä.

Esim. Riikka Purra ei tunnusta sellaista feminismiä ja sillä on osaltaan vaikutusta mm. siihen, miksi häneen kohdistuva kylmä ja julma käytös, tappouhkaukset jne. ei aiheuta empatian ja vihan täyteistä someilmiötä, jonka taas vihervasemmistolaisen naisen vastaava kohtelu aiheuttaa. Tämä on yksi osa vihervasemmiston kaksinaismoralismia ja eriarvoistamista, joita on iskostettu voimakkaasti kansalaisiin.

Jokainen ääni vihervasemmistolle on ääni tällaisten ismien ja erilaisten käytöshäiriöiden vaikutusvallalle, jotka eivät ratkaise mitään, vaan pahentaa nykyisiä ongelmia ja luo uusia.

Vihervasemmisto = tuhon koalitio

☝️🙄

20

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Nimenomaan persuismi on se Suomen kaikista pahin ja suurin syöpäpesäke.

      • Anonyymi00003

        Onko persuismi täysi synonyymi idiotismille?


      • Sellaista ismiä ei ole olemassakaan, mutta voit toki esittää älyllisen perustelun, miksi koet sellaisen olemassaolon ja miksi se on "kaikista pahin".

        (tietenkään en usko, että kykenet siihen)

        ☝️😉


      • Anonyymi00004
        Mr.Perfect kirjoitti:

        Sellaista ismiä ei ole olemassakaan, mutta voit toki esittää älyllisen perustelun, miksi koet sellaisen olemassaolon ja miksi se on "kaikista pahin".

        (tietenkään en usko, että kykenet siihen)

        ☝️😉

        Sinä ja typerät tekstisi täällä käyvät mainiosti perustelusta.


      • Anonyymi00007
        Mr.Perfect kirjoitti:

        Sellaista ismiä ei ole olemassakaan, mutta voit toki esittää älyllisen perustelun, miksi koet sellaisen olemassaolon ja miksi se on "kaikista pahin".

        (tietenkään en usko, että kykenet siihen)

        ☝️😉

        Tiesitkö, että vain ääretön avuttomuutesi ylittää loputtoman tyhmyytesi?


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00003 kirjoitti:

        Onko persuismi täysi synonyymi idiotismille?

        Ainakin tynkkysismi on pelkästään aina vain homojen hommaa.


      • Anonyymi00004 kirjoitti:

        Sinä ja typerät tekstisi täällä käyvät mainiosti perustelusta.

        Kuten etukäteen tiesin, te vasemman laidan Iuteenhuokaukset ette kykene älylliseen perusteluun. Kolme jäljellä olevaa aivosoIua mahdollistaa vain räkätyksen ja omien ruumiinaukkojen räpIäämisen.

        😆👌


      • Anonyymi00013
        Mr.Perfect kirjoitti:

        Kuten etukäteen tiesin, te vasemman laidan Iuteenhuokaukset ette kykene älylliseen perusteluun. Kolme jäljellä olevaa aivosoIua mahdollistaa vain räkätyksen ja omien ruumiinaukkojen räpIäämisen.

        😆👌

        Kaikkea sitä sinunkin päässäsi liikkuu.


    • Anonyymi00002

      aika lössä esitys oli Brasilian joukkueelta..... FIFA MM....

      • Anonyymi00010

        Samba ei skulaa enää,
        brassien pitäisi vaihtaa
        humppaan! 🪗🎹
        😁


    • Anonyymi00005

      Kapitalismi ja sen 880 miljoonaa uhria 😫

      • Anonyymi00012

        - Evolutionismi pahin tieteen mädättäjä - kuvitelma, että luonto ja ihminen olisi kehittynyt itsestään ...= huuhaa


    • Anonyymi00006

      Mahtaakohan tuota sinun käsityksesi mukaista versiota feminismistä kannattaa Purran lisäksi kukaan muukaan. Kuulostaa aikamoiselta tekeleeltä. Vähän kuin joku mies olisi pahastunut ja tunnekuohuissaan keksinyt, mitä se feminismi nyt sitten tarkoittaisi miesparkojen päänmenoksi. Että yhyy, naisia opetetaan vihaamaan miehiä.

      • Anonyymi00015

        Äärioikeistolaiset kristofasistit vihaavat raivona kaikkea sellaista, mikä voisi parantaa sorrettujen tai syrjittyjen tai alisteisessa asemassa olevien asemaa ja oikeuksia.

        Miksi? No tietenkin siksi, että kokevat sen uhkaavan omia etuoikeuksiaan, joita pitävät itsestään selvinä ja heille automaattisesti kuuluvina. Mutta vain heille, ei muille.

        Oikeasti he siis vihaavat ja vastustavat tasa-arvoa, koska katsovat tasa-arvon loukkaavan heidän etuoikeutettuja oikeuksiaan.


    • Anonyymi00009

      Niinpä! Populismista, sovinismista ja nationalismista on paljon huonoja kokemuksia!

    • Anonyymi00011

      Hyvin olet mestarisi ajatuksia antifeminististä aatemaailmaa kopioinut.

      Hänhän on todennut, että sukupuolten tasa-arvo on hyvä asia, mutta poliittinen feminismi lietsoo tasa-arvon sijasta lisää vastakkainasettelua sukupuolten välille.

      Olen jopa samaa mieltä jos asiaa tuosta yhdestä kapeasta vinkkelistä katsoo. Ja olen siis pesunkestävä vihervasemmistolainen.

      • Ei ole mitään "antifeminististä aatemaailmaa". On vain selkeää kriittisyyttä vahingollista toimintaa kohtaan.


    • Anonyymi00014

      Typeryksen ei kannattaisi käyttää sanoja joiden merkityksestä tollolla ei ole hajuakaan.

    • Anonyymi00016

      Täyttä asiaa kirjoitat !

    • Anonyymi00017

      Nalionalismi = Opettaa ja kannustaa tappamaan vääräuskoisia ja väärän värisiä ihmisiä jotta hallitsija voisi hallita vielä paremmin alamaisiaan. Samaan ismiin kuuluu hallitsijan pyrkimys etsiä poliittisia vihollisia ja usuttaa kannattajiaan käymään heidän kimppuunsa jotta valta lujittuisi vielä paremmin. Joutaisi jo romukoppaan tuokin ismi.

      Kapitalismi = Opettaa että valta kuuluu sille kellä on eniten massia. Siis loppujen lopuksi yksi anarkian muodoista joka tähtää oman edun maksimoimiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      53
      1329
    2. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      123
      1324
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      122
      1193
    4. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      138
      1023
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      101
      887
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      328
      820
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      724
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      636
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      49
      629
    10. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      602
    Aihe