Mallailu-Foorumit boikottiin

Hyvää huomenta,

Olen MarttyyriMallari-TTt ja olen joutunut kaltoin kohdelluksi lähes kaikilla mallailu-foorumeilla mihin olen kirjoittanut artikkeleita aiheesta.
Päälleni on viskottu kaiken näköistä loskaa tai sitten kirjoitukseni on yksinkertaisesti poistettu.
Mielestäni tämä rikkoo sananvapaus lakia.
Se että olen ilmaissut itseni joskus hieman
terävästi ei mielestäni ole häiriköintiä.
Käykääpä katsomassa kirjoituksiani: IPMS-Finlandin Mallifoorumilla, Pienoismallit.net keskustelufoorumilla ja Suomi24 pienoismallit-keskustelualueella, niin huomaatte mitä tarkoitan. Olen siis joutunut mielipidevainotuksi suomessa!
Siksi nimmarini on MarttyyriMallari-TTt.


Ystävällisin terveisin,


MarttyyriMallari-TTt

4

674

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pienoismallari

      Nähty on. Mainitsemasi IPMS Finlandin foorumi ja Pienoismallit.net -foorumi ovat erittäin asiallisia keskustelukenttiä kaikille pienoismalli-harrastajille, iästä, sukupuolesta tms. riippumatta. IMPS:n foorumissa on ajoittain ollut joistakin aiheista(tai niiden sivusta) melko ruudikkaitakin väittelyitä, mutta asialinjalla on kuitenkin kokolailla hyvin pysytty. PAITSI.....sinä... T-10..eikun "MarttyyriMallari" ..sinun asiattomat ja harrastusta tarkoituksellisesti(?) herjaavat tekstisi ovat todellakin jotain, mitä toivottavasti ei nähdä enempää julkisilla foorumeilla, joissa lukijoita on pikkulapsista alkaen. Vaikea ulkopuolisena arvioida motiivejasi toimintaasi, ehkä kysymys on vain siitä, että olet katkeroitunut omaan kykenemättömyyteesi ja purat sitä sotkemalla toisten harrastustoimintaa. Lopettaisit ja häpeäisit.

      • Mikäköhän asiattomuus oli esimerkiksi Pienoismallit.net sivustolla kyseessä?
        Mutta, kun en saa osallistua keskusteluun, niin keskityn vain pienoismalleihini ja keskustelen asioita vain hermonsa säilyttävien henkilöiden kanssa.


        "Huumoria harrasteeseen"

        Toivoo:


        Marttyyrimallari-TTt


      • MarttyyriMallari-TTt kirjoitti:

        Mikäköhän asiattomuus oli esimerkiksi Pienoismallit.net sivustolla kyseessä?
        Mutta, kun en saa osallistua keskusteluun, niin keskityn vain pienoismalleihini ja keskustelen asioita vain hermonsa säilyttävien henkilöiden kanssa.


        "Huumoria harrasteeseen"

        Toivoo:


        Marttyyrimallari-TTt

        kun olen kirjoitellut, että vanhat mallisarjat (Airfix, Frock ym.) eivät ole samalla tasolla
        kun nykyaikaiset mallisarjat (Hasegawa, Dragon)
        niin siitä kimmastuttiin niin maan helvetisti. Toinen hermoromahduksen aihe muutamille oli se, että
        kirjoittelin parhaan tavan pienoismallin saattamiseksi
        saman näköiseksi kuin sen esikuva on mennä tutkimaan sitä esikuvaa. Tästä nousi niin kauhea itku että...
        MUTTA, minulla on oikeus mielipiteisiini ja aion myös pitää tämän oikeuden. Tulkoot sitten vaikka mitä uhkauksia/herjauksia sähköpostiini. Amen.


        MarttyyriMallari-TTt


    • ROFLMAO :)

      On meitä monenlaisia!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      133
      9603
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      168
      6112
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      167
      5424
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      30
      5378
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      4
      4448
    6. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      57
      4337
    7. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      88
      3541
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      78
      3499
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2971
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      126
      2927
    Aihe