Siirryn suhteessa eteenpäin.

PuhuvaPää

Vaimostani on tullu vuosien saatossa todella vastenmielinen ihminen. Hän tutkii puhelimeni viesti ja soitetut puhelut (muka salaa, pöh) Tietenki poistan sieltä sellaiset mitkä ei ole tarkotettu muitten selattavaksi.
Joka tapauksessa miten noin epäluuloisen ihmisen kanssa vois jatkaa suhdetta, kun kaljamahakin on hänellä jo alkanu kasvaan..
Olenkin jo deittaillu muutaman nätin naisen kanssa netissä, tosin vielä ei ole oikein kolahtanu.
Mutta heti kun se oikea löytyy niin on kai parasta että siirryn suhteessani eteenpäin ja jätän rehdisti sen vanhan kotkan.

9

450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Onnitteluni!

      Välitä vaimollesi onnitteluni hänen elämänsä parhaasta tapahtumasta, kun sen aika on.

      Noilla nettideittailuillahan on erittäin lupaava indikaatio, kuten viime kuukausina iltapäivälehdistä on saatu lukea - ja kohta myös kirjasta. Mutta siitä vaan, antaa palaa! Teet ainakin vaimosi onnelliseksi.

      • Nari_Säre

        ...kaino, joskin samansuuntainen, epäilys asiasta, jota en tohtinut kuitenkaan tuoda esiin, ennen kuin toit ikään kuin samansuuntaista tulkintaa osaltasi debattiin.

        Meillä bisneksessähän tätä sanottaisiin nykykielellä jopa ns. "win-win" -tilanteeksi, luulisin.


      • PuhuvaPää.

        Tosiaan, hänhän saattaa vain ilahtua uutisesta.
        Teit kertomisen helpommaksi, minun ei tarvitse tuntea syyllisyyttä.
        Kerron kumminki vasta sitten kun olen uuden löytäny.


    • jorojukka-kukka

      Toivon että vaimosi vihdoin herää, paitsi jos olet varakas ja tarjoat vaimollesi ylellisen omakotitalon uima-altaineen, upeine tontteineen, sisäkön ja talonmiehen (komean uroon!) kera.

      • ostan puolisolleni minkkiturkin,töpöhäntäisen koira, chincillan lantaa kukille ja pistän ruotsin kurssille.

        Sen jälkeen elämämme on täydellistä.


      • jorojukka-kukka
        epikuros kirjoitti:

        ostan puolisolleni minkkiturkin,töpöhäntäisen koira, chincillan lantaa kukille ja pistän ruotsin kurssille.

        Sen jälkeen elämämme on täydellistä.

        Mihinhän tämä liittyi?


      • jorojukka-kukka kirjoitti:

        Mihinhän tämä liittyi?

        on epämiellyttävä tapa kertoa totuus.


      • PuhuvaPää.

        Varakkuuteni tosin ei ole yksin minun ansiota, itseasiassa varakkuuteni on peräisin kokonaan appivanhempien perinnöstä.
        Uima-allas tietty talostamme löytyy ja tontti on kieltämättä upea, mutta talonmiehen tehtäviä hoidan minä koska talonmies olen koulutukseltani.
        Noh puoleksihan omaisuutemme menee kun erotaan, mutta enköhän saa kelpo asunnon hankittua kun pistetään ensin appiukon sukutila myyntiin.


    • yksinkertainen

      pitäisi kiinnostaa koska....?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      64
      1066
    2. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      354
      1065
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      61
      832
    4. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      57
      739
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      99
      668
    6. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      641
    7. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      26
      633
    8. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      14
      628
    9. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      68
      620
    10. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      57
      600
    Aihe