Joka päästää kissa ulos ilman valvontaa, on luonnon vihollinen, törkimys ja typerys. Mielestäni jokaiselta vapaana vaeltelevalta kissalta voi ilman muuta taittaa niskat nurin.
Kissa on vahinkoeläin muutenkin
6
440
Vastaukset
Mikset painu sinne vitun ihmisoikeuspalstalle ehdottelemaan ihmisten päästämistä päiviltä? - Ei taida muna riittää? - Joten otetaan sijaiskärsijäksi, suureen "oi äiti maa sun puolest' taistelen" paatokseen sijaiskärsijäksi kissa!
Olisiko se niin kuvottava ajatus, että jos kerran sen katin kiinni saa, niin toimittaa sen samantien eläinsuojaan, josta omistaja voisi sen takaisin hankkia, vaikka leikattuna, omistaja haukuttuna - itse voisit alkaa päivystää kissatalon ulko-ovella ja ruikuttaa ohikulkijoille luonnon monimuotoisuuden ja lajirikkauden tärkeyden puolesta!- Tortuga
Sitä on sitten luettu "Suomen luonnonsuojelun vaiettu painajainen?". Oikein hienoa. Ja sitä on sitten muutenkin kierretty palstoilla etsien hyviä provoamisaiheita? Typerää. Montako palstaa olet tänään jo kiertänyt?
Kannattaa tsekata noi lakipykälät ennen kuin pistää tukahdutetun luuserin uhonsa käytäntöön. Ei kuulu kissa Suomen luontoon ei, mutta mikään ei anna oikeutta pistää sitä kissaa hengiltäkään. - Meinaatkos mennä seuraavaksi tuonne Köyhyys-palstalle länkyttämään?
Ja mainittakaoon, että meidän kissaa Linkola kovasti rapsutteli. Nätiksikin kehui. - kumi tarzanilta
tuli primitiivi reaktio:) kissa on lain suojaton kun se kulkee irrallaan muualla kuin omalla pihamaalla.
Ja miksi vitussa alkaisin kuskaamaan patalaiskojen ja piittaamattomien kissa ihmisten kissoja johonki vitun kissa taloon?? nirri pois on helpompaa...KAIKILLE.
- entisessä...
...elämässäsi.
Itämailla uskotaan uudestisyntymiseen -reinkarnaatioon.
Kiinalaista viisautta:
Ihminen, joka ei pidä kissoista on ollut
rotta aiemmassa elämässään.
Olen samaa mieltä.- eläin,
vai onko sinulla elukoissakin arvo järjestys?
- teilaan
Kaikki pihalleni eksyvät kissat mutta eipä vaan näytä loppuvan prkl
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131135
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89864Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18679Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat275642- 77608
- 62600
- 104584
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49523- 26522
Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet90453