Täys FLOPPI

Suomen keihäs

Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Neljä miestä finaalissa ja näin ohuesti menee, voi että.

13

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • H. Hanhi

      ei tukkaa vaan patukkaa päähän !

    • ei ole sitten

      enää kiinnostusta työhön ja menestykseen.

    • samassa kisassa

      ei huonosti!

      • arvokisoihin

        ei kannattaisi nyt muutamaan vuoteen lähettää ainoatakaan urheilijaa suomesta. Aivan rahan haaskausta.


      • Hertha
        arvokisoihin kirjoitti:

        ei kannattaisi nyt muutamaan vuoteen lähettää ainoatakaan urheilijaa suomesta. Aivan rahan haaskausta.

        riittäisi muutama radiokatsaus, televisiossa lyhyet maininnat urheiluruudun yhteydessä. Ei Suomi enää aikoihin ole ollut yleisurheilumaa.


      • Jess!!!

        Pitkämäelle "EM-pronssia" ja Ruuskanen "EM-nelonen". Urheilijohtajille kuuluu kiitos!


    • joukkueelle!

      Törkeetä puhetta! Meidän hienot urheilijat nappasivat kisoista sentään monta pistesijaa!
      Nyt kakkukahveelle ja presidentin sähkekin on varmaan jo tulossa...

      • kun,

        Suomella olisi ollut mahdollisuudet ykkös, kakkos ja kolmossijoille. Koko porukka vaikka putkeen. Jokin nyt kusi pahasti ja jälkipyykki pitää pestä huolella.


    • 5-6-9-11

      Pronssi olisi vaatinut vain 82.98 . Keihäsmaasta oli neljä ylettömän laajan keskustelun keskipisteenä ollutta sankaria yrittämässä sitä kenenkään onnistumatta, ei edes "hirmuisessa kunnossa" oleva Wirkkala. Lähimmäs pääsi korvatulehduksesta ja kuumeesta kärsinyt. Mitäs jos seuraavalla kerralla valittaisiin kolme sairasta miestä? Pitkämäen vaisuudelle oli kunnon syy, Ruuskanen täytti ensikertalaisena lähestulkoon paikkansa, mutta Wirkkala ja varsinkin Järvenpää floppasivat rankasti. Onneksi kukaan ei täälä kertaa harkinnut toimittajalle nokkaan antamista. Mutta kuinka iso siniasuisten ryhmä oli valtion kustannuksella kilpailua katsomossa seuraamassa? Pitäisikö liiton keskittyä valmentajien ja johtajien laatuun ja pienentää määrää?

      Mikä on kun Karjalainen, Evilä, monet keihärit kaikki floppaavat?

      Olisiko valtion aika irtisanoutua hommasta ja suunnata varat nuorten liikuntaohjauksen tukemiseen. Nythän koulussa on naurettavan vähän liikuntaa ja monella kotona ei mitään. Kilpaurheilu voisi jatkua urheilijan ottaessa yrittäjän riskin.

      • Täysin saa mieltä, eli ei eurokaan veronmaksajien rahaa huippu-urheiluun, jota Suomessa ei enää edes ole.


    • kyllä lähtee........

      Suomi on vain 5 miljoonan asukkaan mikä mikä maa.

    • Sporttista ja tsemppistä

      http://www.sul.fi/gaala.php?sivutunniste=1&sivuitem=246

      Ja keitähän ne kuumimmat nimet on?
      Empä kehtaisi naamaani näyttää laivalla jos olisin tuollalailla munannut itseni kaiken maailman nähden. Ruuskanen ja Keskisalo ainoat hyvät urheilijat koko joukosta.
      Tyypillistä henkselinpaukuttelumeininkiä liiton taholta järjestellä jotain perkeleen gaaloja ja keihäsmiehet julisteessa niin törstinä.

    • voitonjuhlia

      joissa olisi saanut vetää itsensä porukalla umpikänniin ja pällistellä sitä jättikokoisesta täytekaakusta esiin pompahtavaa alastonta pimua persaukkoaan esittelemään ja pyllyilemään ...woi woi woii

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      20
      6246
    2. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      25
      3737
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      168
      2868
    4. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      29
      2810
    5. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      82
      1724
    6. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      147
      1602
    7. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      9
      1563
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      148
      1561
    9. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      1288
    10. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      21
      1202
    Aihe