oikeus työhön

ihme ihmettelevä

Ihmisellä on oikeus ,työhön ja ruokaan, juomaan, kotiin.
Kenellä se oikeus on suomessa ???

4

55

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Työtön-taas

      Kai noihin kaikkiin on oikeus! Asunnon ja työpaikan kannalta saatavuus on toinen asia!

    • oikeus on millainen

      Valtiovalta poisti pykälän jossa sanottiin että työvoma on valiovallan suojeluksessa. Huomasivat että ei taida työllistyminen onnistua kun ikärasismi alkoi purra 90 luvun lamasta alkaen. Politikkojen toimet on olleet lähinnä kosmeettisia ongelma on edelleen mutta vain piilotettuna.

    • tätä on olla suomal.

      aikoinaan tein kokeen sosiaalipolitiikasta.. ope sanoi KUKAAN EI OLE HAASTANUT SUOMENVALTIOTA OIKEUTEEN??? pisti miettimään..

      • Kaikkihan tietävät miten siinä kävisi.
        Ensinnäkään et saa asiaa vireille ilman Suurta Rahaa.
        Toiseksi takuulla häviät, siitä pitää kotimainen korruptio huolen. Jos viet asian Euvostotuomioistuimeen ja voitat siellä, ei se merkitse mitään sillä ei Suomen valtio sille korvaansa lotkauta. Esimerkiksi Suomen ja Ruotsin välisestä kaksinkertaisesta verotuksesta Suomi on saanut Euvostotuomioistuimelta langettavan tuomion, mutta silti tuplaverotus jatkuu niinkuin ennenkin.

        Se niistä hienoista sopimuksista ja laeista. Ne on vain rahvaan harhaanjohjtamiseksi ja hillitsemiseksi tehtyjä kulisseja. Se jolla valta on, se tekee kaiken miten itse haluaa ja aina ylempi virkamies alempaa suojelee ja päinvastoin.
        Mikäänhän ei yhdistä ihamisiä lujemmin kuin yhteinen rikos.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      59
      798
    2. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      111
      773
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      46
      650
    4. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      213
      588
    5. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      42
      543
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      52
      526
    7. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      76
      523
    8. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      22
      506
    9. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      82
      483
    10. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      37
      480
    Aihe