Kutoja mummoja ollaan häätämässä, mutta...

Tosi on

Varkaita, kerjäläisiä ja muita rikollisia ei saada kaduilta pois. Kenelle ne mummot ovat vaaraksi??? MTV 3 uutiset

10

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....................

      Jos Romanian kerjääjä-mummut tästä viisastuneena ottavat kutimet mukaansa joka kadunkulmaan, niin heidänkin pitäisi silloin siis saada kutoa (ja kerjätä) siinä sitten kenenkään sitä kieltämättä?

    • Tosi on

      Kun kyseessä on ihan Suomalaiset mummot niin kyllä sitä aletaan heti puuhaamaan kieltoa ja poistamista ihmisten silmistä. Onneksi asiasta on jo nostettu melua hyvä niin kai sitä vielä Suomessa saa edes kutoa sukkaa mummot.

    • Eläke Timpuri

      Juttu on Malmilta .Dallaan siintä joka päivä ohi .Ei haittaa mummojen kaupanteko yhtään .Jättäkää rauhaan vaan .Lisäksi siinä tekee myyntityötä yksi ulkolainen mieskin ei mitään häriöö .Mies yrittää tienata leipänssä myymällä krääsää . Mikä helvetti tätä jengii vaivaa et pitää puuttuu vanhuksien bisneksiin ,yrittävät saada pienille eläkkeille lisä tuloja että elämä helpottais edes vähän ,lisäksi ovat jo kertaalleen hoitaneet velvoitteensa isämaan jälleen rakentamisessa . Puuttukaa hel ve tin rienaajat johonkin järkevämpään asiaan kun vanhusten olojen heikentämiseen.

    • Sen verran tuo mainittu Malmin kulkusilta on tympeä, että on aivan mainiota, että mummut ovat keksineet paikan "ompeluseuralleen" ja vaatimattomalle myyntityölleen. Tällaista ilman minkäänlaista ylhäältä päin johdettua suunnittelua putkahtavaa kansalaisvireyttä vain lisää!

      Jos mummot häädetään, pitää värvätä partaiset keinutuolikarjut laulamaan vaikka porilaisten marssia samalle paikalle. Häädettäneen heidätkin?

      Huumekauppiaat, alaikäisten vokottelijat ja kännissä riehujat sen sijaan ovat kartsalla vuodesta ja vuosikymmenestä toiseen. Eikö heidän kurissa pitämisensä olisi poliisille ensiarvoisempaa työtä?

      • mummut on kivoja

        Jättäkää mummut rauhaa...ihania suomalaisia mummoja!!! Tulen taistelemaan aina mummujen puolesta!


      • 13+2

        Kyllä molemmista päistä terotetut sukkapuikot ovat todella hirvittävä ase.


    • Late Lapista.

      Suomi on poliittisten ja muiden ammattirikollisten luvattu valtakunta, ja täällä ei ole pian tilaa rehellisille mummoille, eikä muillekaan lakeja noudattaville kansalaisille, Afrikkalaiset raiskaajat, joukkoraiskaajat ja joukkomurhaajat Ruandasta, ovat Suomen hallituksen erityissuojeluksessa! vaikka se kaikenjärjen mukaan pitäisi olla, Suomen kansa !


      Late Lapista. SSSS Ry!

    • Tosi on

      Puhut asiaa Late aiemmin oli Suomen työvoimakin valtakunnan erityisessä suojeluksessa, mutta ei enää. Nyt valtiovalta suojelee näitä ulkomaalaisia veronkierto yrityksiä ja ulkomaalaisia työläisiä. Järki on kadonnut täysin Suomen päättäjiltä.

    • Närkästynyt kansalai

      Niin siis onko niin, että mummut tienaa lisätuloja villavaatteita kutomalla kadulla ja siksi joutuneet viranomaisten kynsiin?

      Jos näin, niin en halua olla tällaisen yhteiskunnan jäsen.

      Talvi tulee ja hyvälle villavaatteelle on käyttöä. Mikä lämmittäisi pakkasessa paremmin, kuin villasukka kengässä, pipo päässä, kaulaliina kaulassa, ja lapaset kädessä. Vielä kun villapaita takin alla ja kovemmassa pakkasessa välihousuna pässin pökkimät, niin avot. Parempaa asustetta ei olekkaan! Ei hikoo, eikä haise!!

      Mihin voi ilmoittautua tämän älyttömyyden vastaiseen mielenosoitukseen!??

    • Tosi on

      Yle uutiset Uusimaa kertoi juuri mummojen puolesta on noussut vastamielenosoitus kansalaisten keskuudessa. Yksi haastateltu kertoi mummojen häädön lähteneen ehkä läheisen torin kauppiaiden taholta kateudesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      109
      752
    2. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      58
      751
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      43
      626
    4. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      205
      546
    5. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      516
    6. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      50
      504
    7. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      22
      496
    8. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      70
      496
    9. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      82
      463
    10. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      36
      450
    Aihe