Varkaita, kerjäläisiä ja muita rikollisia ei saada kaduilta pois. Kenelle ne mummot ovat vaaraksi??? MTV 3 uutiset
Kutoja mummoja ollaan häätämässä, mutta...
10
100
Vastaukset
- ....................
Jos Romanian kerjääjä-mummut tästä viisastuneena ottavat kutimet mukaansa joka kadunkulmaan, niin heidänkin pitäisi silloin siis saada kutoa (ja kerjätä) siinä sitten kenenkään sitä kieltämättä?
- Tosi on
Kun kyseessä on ihan Suomalaiset mummot niin kyllä sitä aletaan heti puuhaamaan kieltoa ja poistamista ihmisten silmistä. Onneksi asiasta on jo nostettu melua hyvä niin kai sitä vielä Suomessa saa edes kutoa sukkaa mummot.
- Eläke Timpuri
Juttu on Malmilta .Dallaan siintä joka päivä ohi .Ei haittaa mummojen kaupanteko yhtään .Jättäkää rauhaan vaan .Lisäksi siinä tekee myyntityötä yksi ulkolainen mieskin ei mitään häriöö .Mies yrittää tienata leipänssä myymällä krääsää . Mikä helvetti tätä jengii vaivaa et pitää puuttuu vanhuksien bisneksiin ,yrittävät saada pienille eläkkeille lisä tuloja että elämä helpottais edes vähän ,lisäksi ovat jo kertaalleen hoitaneet velvoitteensa isämaan jälleen rakentamisessa . Puuttukaa hel ve tin rienaajat johonkin järkevämpään asiaan kun vanhusten olojen heikentämiseen.
Sen verran tuo mainittu Malmin kulkusilta on tympeä, että on aivan mainiota, että mummut ovat keksineet paikan "ompeluseuralleen" ja vaatimattomalle myyntityölleen. Tällaista ilman minkäänlaista ylhäältä päin johdettua suunnittelua putkahtavaa kansalaisvireyttä vain lisää!
Jos mummot häädetään, pitää värvätä partaiset keinutuolikarjut laulamaan vaikka porilaisten marssia samalle paikalle. Häädettäneen heidätkin?
Huumekauppiaat, alaikäisten vokottelijat ja kännissä riehujat sen sijaan ovat kartsalla vuodesta ja vuosikymmenestä toiseen. Eikö heidän kurissa pitämisensä olisi poliisille ensiarvoisempaa työtä?- mummut on kivoja
Jättäkää mummut rauhaa...ihania suomalaisia mummoja!!! Tulen taistelemaan aina mummujen puolesta!
- 13+2
Kyllä molemmista päistä terotetut sukkapuikot ovat todella hirvittävä ase.
- Late Lapista.
Suomi on poliittisten ja muiden ammattirikollisten luvattu valtakunta, ja täällä ei ole pian tilaa rehellisille mummoille, eikä muillekaan lakeja noudattaville kansalaisille, Afrikkalaiset raiskaajat, joukkoraiskaajat ja joukkomurhaajat Ruandasta, ovat Suomen hallituksen erityissuojeluksessa! vaikka se kaikenjärjen mukaan pitäisi olla, Suomen kansa !
Late Lapista. SSSS Ry! - Tosi on
Puhut asiaa Late aiemmin oli Suomen työvoimakin valtakunnan erityisessä suojeluksessa, mutta ei enää. Nyt valtiovalta suojelee näitä ulkomaalaisia veronkierto yrityksiä ja ulkomaalaisia työläisiä. Järki on kadonnut täysin Suomen päättäjiltä.
- Närkästynyt kansalai
Niin siis onko niin, että mummut tienaa lisätuloja villavaatteita kutomalla kadulla ja siksi joutuneet viranomaisten kynsiin?
Jos näin, niin en halua olla tällaisen yhteiskunnan jäsen.
Talvi tulee ja hyvälle villavaatteelle on käyttöä. Mikä lämmittäisi pakkasessa paremmin, kuin villasukka kengässä, pipo päässä, kaulaliina kaulassa, ja lapaset kädessä. Vielä kun villapaita takin alla ja kovemmassa pakkasessa välihousuna pässin pökkimät, niin avot. Parempaa asustetta ei olekkaan! Ei hikoo, eikä haise!!
Mihin voi ilmoittautua tämän älyttömyyden vastaiseen mielenosoitukseen!?? - Tosi on
Yle uutiset Uusimaa kertoi juuri mummojen puolesta on noussut vastamielenosoitus kansalaisten keskuudessa. Yksi haastateltu kertoi mummojen häädön lähteneen ehkä läheisen torin kauppiaiden taholta kateudesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.1696139Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni2123517Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on163220Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a582910Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,942638Tämä on persut
Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven22525IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-292256Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.251973Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna
Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:561744- 461729