Kuka vaan teistä hyvät näkijät vastakaa äitille.

Epätoivo valtaa

Tumma yh-äiti kyselee niin taloudesta kuin rakkaudestakin.Talous meni aivan tiukoille nyt yllättävän menon vuoksi joka oli suuri ja muutenkin tuntuu olevan vastoinkäymisiä.Joulu tulossa ja omaa mieltä painaa ettei voi niin hyvin järjestää kaikkea kuin haluaisi järjestää.En suurta,mutta kuitenkin,varsinkin lapsille.Saanko kaiken järjestymään elämässä?Itse olen toivonut yhtä asiaa,mutta en mammonaa tai muuta rikkautta vain pientä joka antaa rakkautta.Kertokaa te näkijät minulle tuleeko se uutinen?ja miten lapset?

3

96

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      ensin minun mieleeni nousee koira, siinä se nuolee turkkiaan ja katsoo kilteillä silmillään.
      mietit eniten rahaa, mikä tulee järjestymään ihan hyvin. paremmin. mutta malta nyt, kaikki vie aikansa.

      saamasi viesti sai vatsasi sekaisin, mutta sehän oli vain ihmisen kirjoittama vaatimus, ei se mikään maailmanloppu ole. lapsionni on sinun elämässäsi lähellä ja sisällä, mutta onko lapsista joskus riidelty?

      aivan hyvin sinä järjestät kotoisen joulun, missä voi tehdä itse syötävää ja jotakin nättiä. se joulutunne tulee ja se on kaunis.
      kaksi voimaa taistelee tuossa sinun laskussa, mitä päässäsi vatkaat. toinen on hyvä ja toinen on ahneempi, ei haluasi antaa periksi. mutta sinä teet sen minkä voit, kyllä se riittää. osaat puhua ja etsiä neuvoja, jos niin tahdot.

      sinä toivot itsellesi sylissä pidettävää. tässä on paljon ihmisiä ympärilläsi, et oikein tiedä kehen voit luottaa. lapsi on ainakin sylissäsi. sitä eivät toiset naiset sinulle suo.

      teillä on myös urheilua ja valoa, mikä on erittäin hyvä. sinun äitisi ajattelee sinua paljon, hänelläkin oli joskus hyvin vaikeaa.

      t. Keskiyö

    • Epätoivo valtaa

      Kiitos sinulle Keskiyö!Niin,koira on pojan ja lasku liittyi juuri poikaan.Tosin se lasku ei ollut ikävä asia vaikka iso summa olikin ja äitinä tekee kaikkensa auttaakseen.Ja on tosi että se sai vatsan sekaisin :) mutta periksi en anna.Olet oikessa että toivon sylissä pidettävää ja en tiedä keneen luottaa.On kyllä ihmisiä ainakin pari joihin luotan.Lapsi sylissäni ja tuo etteivät toiset naiset minulle suo...Mitähän se tarkoittaa?En sitä ymmärrä.Olin yllättyny kun otit äitini tulkintaan.Tiedän että hän ajattelee minua vaikka ei pystynyt auttamaan :)

    • Hei

      sinä ja sinun äitisi ette pystyneet puhumaan aivan kaikesta. eri sukupolvilla on erilainen käsitys kaikesta siitä, mistä sopii puhua.
      mutta sen sanon, että äitisi ei ole koskaan mennyt nukkumaan ajattelematta sinua.

      onko sinulla kateellista naisväkeä suvussa? pärjäät hyvin lapsesi kanssa, se aiheuttaa myös kadehdintaa. sinusta tulee myös kahden ihanan vekaran isoäiti.

      sinä voit aina luottaa itseesi ja siihen tunteeseen, minkä sinun sisimpäsi sinulle antaa. se toimii sinulla hyvin.
      jos voit, niin älä ole niin ankara äitiäsi kohtaan. hän teki sen mihin pystyi, hänelläkin oli omat kovat paineensa. paljon on jäänyt puhumatta.

      t. Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.

      Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.
      Sinkut
      135
      795
    2. Muistelen lämmöllä

      Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti
      Ikävä
      48
      642
    3. Ajattelitko ikinä pyytää anteeksi?

      Tiedät kyllä mistä.
      Ikävä
      70
      619
    4. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      81
      571
    5. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      39
      529
    6. Tyrkytät ittees liian

      tasokkaille :)
      Ikävä
      46
      510
    7. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      64
      489
    8. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      36
      475
    9. Odotan tosi paljon et nähdään uudelleen

      Sinussa on piirteitä, jotka sai kiinnostumaan.
      Ikävä
      21
      468
    10. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      94
      462
    11. Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa

      Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja
      Maailman menoa
      261
      449
    12. Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös

      Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko
      Suomussalmi
      36
      401
    13. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      25
      397
    14. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      86
      396
    15. Sofia ja Jeffrey yhdessä

      Sofia julkaisi instassa kuvan hänestä ja Jeffreystä kuvan, taustalla soi Happy birthday biisi ja Jeffrey kasvot peitetty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      395
    16. 21
      392
    17. Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?

      En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U
      Ikävä
      33
      391
    18. Mikä on ollut ihanin

      Kohtaaminen kaivattusi kanssa? Mistä haaveilet hänen kanssaan?
      Ikävä
      13
      385
    19. Kun asiat pitkittyy niin ne mutkistuu

      Mutkaista jo on, ei nämä enää selviä.
      Ikävä
      29
      374
    20. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      24
      366
    Aihe