Kuka vaan teistä hyvät näkijät vastakaa äitille.

Epätoivo valtaa

Tumma yh-äiti kyselee niin taloudesta kuin rakkaudestakin.Talous meni aivan tiukoille nyt yllättävän menon vuoksi joka oli suuri ja muutenkin tuntuu olevan vastoinkäymisiä.Joulu tulossa ja omaa mieltä painaa ettei voi niin hyvin järjestää kaikkea kuin haluaisi järjestää.En suurta,mutta kuitenkin,varsinkin lapsille.Saanko kaiken järjestymään elämässä?Itse olen toivonut yhtä asiaa,mutta en mammonaa tai muuta rikkautta vain pientä joka antaa rakkautta.Kertokaa te näkijät minulle tuleeko se uutinen?ja miten lapset?

3

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      ensin minun mieleeni nousee koira, siinä se nuolee turkkiaan ja katsoo kilteillä silmillään.
      mietit eniten rahaa, mikä tulee järjestymään ihan hyvin. paremmin. mutta malta nyt, kaikki vie aikansa.

      saamasi viesti sai vatsasi sekaisin, mutta sehän oli vain ihmisen kirjoittama vaatimus, ei se mikään maailmanloppu ole. lapsionni on sinun elämässäsi lähellä ja sisällä, mutta onko lapsista joskus riidelty?

      aivan hyvin sinä järjestät kotoisen joulun, missä voi tehdä itse syötävää ja jotakin nättiä. se joulutunne tulee ja se on kaunis.
      kaksi voimaa taistelee tuossa sinun laskussa, mitä päässäsi vatkaat. toinen on hyvä ja toinen on ahneempi, ei haluasi antaa periksi. mutta sinä teet sen minkä voit, kyllä se riittää. osaat puhua ja etsiä neuvoja, jos niin tahdot.

      sinä toivot itsellesi sylissä pidettävää. tässä on paljon ihmisiä ympärilläsi, et oikein tiedä kehen voit luottaa. lapsi on ainakin sylissäsi. sitä eivät toiset naiset sinulle suo.

      teillä on myös urheilua ja valoa, mikä on erittäin hyvä. sinun äitisi ajattelee sinua paljon, hänelläkin oli joskus hyvin vaikeaa.

      t. Keskiyö

    • Epätoivo valtaa

      Kiitos sinulle Keskiyö!Niin,koira on pojan ja lasku liittyi juuri poikaan.Tosin se lasku ei ollut ikävä asia vaikka iso summa olikin ja äitinä tekee kaikkensa auttaakseen.Ja on tosi että se sai vatsan sekaisin :) mutta periksi en anna.Olet oikessa että toivon sylissä pidettävää ja en tiedä keneen luottaa.On kyllä ihmisiä ainakin pari joihin luotan.Lapsi sylissäni ja tuo etteivät toiset naiset minulle suo...Mitähän se tarkoittaa?En sitä ymmärrä.Olin yllättyny kun otit äitini tulkintaan.Tiedän että hän ajattelee minua vaikka ei pystynyt auttamaan :)

    • Hei

      sinä ja sinun äitisi ette pystyneet puhumaan aivan kaikesta. eri sukupolvilla on erilainen käsitys kaikesta siitä, mistä sopii puhua.
      mutta sen sanon, että äitisi ei ole koskaan mennyt nukkumaan ajattelematta sinua.

      onko sinulla kateellista naisväkeä suvussa? pärjäät hyvin lapsesi kanssa, se aiheuttaa myös kadehdintaa. sinusta tulee myös kahden ihanan vekaran isoäiti.

      sinä voit aina luottaa itseesi ja siihen tunteeseen, minkä sinun sisimpäsi sinulle antaa. se toimii sinulla hyvin.
      jos voit, niin älä ole niin ankara äitiäsi kohtaan. hän teki sen mihin pystyi, hänelläkin oli omat kovat paineensa. paljon on jäänyt puhumatta.

      t. Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      48
      4056
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1940
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1385
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1316
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1215
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1111
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      971
    8. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      28
      959
    9. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      334
      940
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      40
      927
    Aihe