Varusteleka tekee yhteistyötä jihadistien kanssa

Allahin_armeija

9

101

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lekakumosijo

      Ja Varusteleka kumosi jo tuon mv-lehden aivopierun täysin, Varusteleka ei tee mitään yhteistyötä jihadistien kanssa. MV-lehti valehteli. MV-lehti ei muuta teekään kuin levittelee valheita. Lukekaa facebookista Varustelekan vastine tähän.

      • Minäkin näin itse asiassa Varustelekan vastineen ennen kuin kukaan kritiikittä kaiken uskova ehti juttua edes levittää :D Kummastuttaa, miten näitä aina jaetaan, vaikka kerta toisensa jälkeen ilmenee, että niissä ei oikein hallita totuudessa pysymistä. No, itsensähän siinä aina häpäisee kun paljastuu hyväuskoiseksi.


      • Heh-

        MV:hän on noteerannut jo tuossa artikkelissaan Varustelekan vastineen, ja todennut, että Varusteleka itse valehtelee. Joten sori, mutta ammuit kohteesi ohi.


      • Heh- kirjoitti:

        MV:hän on noteerannut jo tuossa artikkelissaan Varustelekan vastineen, ja todennut, että Varusteleka itse valehtelee. Joten sori, mutta ammuit kohteesi ohi.

        Ja vinha logiikka MV:llä kuuluu näin: "Varusteleka ei aikoinaan MV-lehteen mainoksiaan halunnut, joten on selvää, mitä yritysjohdossa kannatetaan." :D Aika ohi ampui MV tälläkin höpinällään, mutta näemmä aina löytyy hyväuskoisia.


    • ex-asikas

      Boikottiin vaan!

    • ex-lekalainen

      Ovat muuten jo kauan myyneet esim. suojaliivejä, kypäriä, maastopukuja ym. taistelukamoja lähi-itään, siitä oli aikoinaan juttuakin. Ihmekös alkoi kyseisten tuotteiden menekki olemaan aika kovaa yhdessä vaiheessa.
      Nykyäänhän taitaa varustelekalla muutenkin olla suurin myynti ulkomaille. Itse lopetin ko. puljun käytön jo aikoja sitten, kun homma alkoi saamaan liian suuret mittasuhteet ja asiakaskunnassa liikaa terroristeja...

    • VitunRasistit

      Eikö tuo fora ole rasistinen firma? Käsittääkseni ottavat töihin vain muslimeita!

    • ExFani

      Osin samaa kamaa saa muualta kotimaisista kauposta (esim. sa- kauppa) saa puoleen - kolmasosa hintaan.

      Mutta kunnioitettva konsepti!

    • Petturit.boikotoidaan

      Boikotti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      151
      4886
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3576
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      31
      2563
    4. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      40
      2233
    5. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      89
      2102
    6. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      63
      2023
    7. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      24
      1995
    8. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      86
      1989
    9. Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?

      Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet
      Sinkut
      19
      1468
    10. Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin

      Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään
      Maailman menoa
      100
      1283
    Aihe