Mitä ihmettä Etelämantereella touhutaan?

TahtoisiMennäIhanIte

Tässä uusi video valokuvilla ja tuhannella kysymyksellä esitettynä.
Ei siltä näytä että tuota luonnonrauhaa siellä oltaisiin säilyttämässä. Sopimukset tietenkin kieltävät kaikenlaisen teollisen toiminnan.
Siis mihin perustuvat ehdottomat kiellot sinne omin päin menemiselle?
https://www.youtube.com/watch?v=JxX_tnQVy6I

30

501

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • SiniPilleri

      Se perustuu sille et kun siellä on niin tosi tosi kylmä. Et kuka sinne nyt haluis. Pysytään vaan kaikki kotisohvalla Yleä toljottamassa. Mitä me muusta.

    • AjatteluUlkoistettu

      Matkoja etelänavalle järjestetään, kyseessä on haluatko mennä.

      Älä usko valeita, totea asiat itse?

    • antarcticanlehtonen

      Nimimerkki AjatteluUlkoistettu, oletko itse kaynyt Etelanavalla tai yleensa Etelamantereella?

      Bulgariassa Sofian syyttaja seka oikeuden minulle maaraama asianajajani molemmat lupasivat vuonna 2015, etta voin poistua Bulgariasta. Luotin heihin ja koetin lahtea maasta marraskuun lopulla 2015. Sofian lentokentan passintarkastuksessa sanottiin, etta minulla on maastapoistumiskielto ja minut pidatettiin Sofian keskusvankilaan, jossa minua torkeasti pahoinpideltiin hakkaamalla kolme paivaa, jonka jalkeen vapauduin sielta.

      Taman takia en luota lainkaan siihen, etta mikali tilaan matkan Etelamantereelle, niin minut oikeasti paastettaisiin sinne, koska olen Etelamantereen olemassaolon kiistaja. Oikea Etelamanner on Bulgaria, jossa raja oman Maalautasemme ja uuden Maalautasen valilla on yhta huomaamaton kuin useissa paikoissa Kanadan ja Yhdysvaltojen raja, joka voi olla maantie, kaupungin katu tai metsaa.

      Minulla on Bulgarian Mustan meren rannikolta valokuvia oman Maalautasemme ja uuden Maalautasen rajavyohykkeesta, jossa poseeraan kavereiden kanssa. Valokuvissa nakyy taustalla auringonlaskun aikaan kaksi aurinkoa taivaalla samaan aikaan horisontin reunalla.

    • antarcticanlehtonen

      Rajavyohykkeella en tarkoita mitaan valtionrajaa, koska valokuvat on otettu kaukana valtionrajoista. Uuden Maalautasen alue Bulgariassa Mustan meren rannikolla on samanlainen kaistale kuin Moldovasta irtaantunut Transnistrian kaistale. Sen seikan selvittaminen, missa uusi Maalautanen sitten jatkuu Mustan meren tuolla puolen, vaatisi tutkimusmatkailua, mutta minahan en paase lahtemaan Bulgariasta, joten tutkimusalueeni on sitten taalla Bulgarian Mustan meren rannikkoseudulla.

      • hgfh

        maalautas teorian mukaan bulgaria on lähes keskellä ja reunoilla on jäävalli jonka takana on uusi maa.... uskomatonta skeidaa...


    • suunnilleensa

      Seuramatkat Etelänavalle maksaa yli 40 tonnia, itse ainakin ostaisin mieluumin jotain muuta.

      • Napapaita

        Niin, kallis huijaus sekin. Kaiken lisäksi eivät edes vie Etelänavalle koska sellaista ei ole.


      • höpänapa
        Napapaita kirjoitti:

        Niin, kallis huijaus sekin. Kaiken lisäksi eivät edes vie Etelänavalle koska sellaista ei ole.

        Höpöhöpö, maalautanen LoL


      • Koko päivän sightseeing-lento Australiasta maksaa halvimmillaan 1 199 dollaria.


    • IhanaMaailma

      Itse alan ajatella että Plättymaassa on jotain ideaakin mutta
      hra Atarkticanlehtonen on vienyt ajatelman aivan uusiin sfäärihin.... :-)

      • keskenään

        Tyhmyydellä ei oo mitään rajaa, olkaat sfääreissäänne


    • rhhrrrrpati

      Aloittajan linkkikuvissa näkyy laajamittaisia kaivuu- poraustoimintoja teollisessa mittapuussa.
      Niidenhän ei pitäisi olla mahdollisia?
      Tässä meille valehdellaan, miksi?

      • eivoiluottaamihinkään

        Kuviakin pystytään väärentämään...


      • niinpätaasnjooh
        eivoiluottaamihinkään kirjoitti:

        Kuviakin pystytään väärentämään...

        "Sisältö varoitus: sisältö ei ehkä sovi kaikille katsojille"..?? XD


    • yeryeryer

      Ap meepä sinne ja jätä nettiyhteys pois

    • flat.earth

      Mikä on Etelämanner? Montako mannerta on kielletyn vyöhykkeen takana?

      • VideoTaiSeOnPallo

        Käy katsomassa ja kerro se meille videoin.


      • flat.earth

        Erään ulkomaisista lähteistä peräisin olevan teorian mukaan kielletylle vyöhykkeelle menijät eliminoidaan viimeistään 7 päivässä.


      • MissäOnVideot
        flat.earth kirjoitti:

        Erään ulkomaisista lähteistä peräisin olevan teorian mukaan kielletylle vyöhykkeelle menijät eliminoidaan viimeistään 7 päivässä.

        Toisten lähteiden mukaan menninkäiset, keijukaiset ja kääpiöt Suomessakin on totta.

        Montako olet nähyt?


      • flat.earth
        MissäOnVideot kirjoitti:

        Toisten lähteiden mukaan menninkäiset, keijukaiset ja kääpiöt Suomessakin on totta.

        Montako olet nähyt?

        En ole nähnyt menninkäisiä ja keijukaisia. En myöskään usko joulupukkiin tai maapalloon niin kuin joskus aikoinaan pienempänä.


    • Laitokset epäilemättä ovat sopimusalueen ulkopuolelta tai sitten pohjoisilta alueilta. Kuvissahan ei paljon lunta ja jäätä näy.

    • SalaisuuksienVerho

      Etelämantereella on on 3- 4 km korkeita vuoria, satoja tuhansia neliökilometrejä paljasta maata, lämpimiä suuria järviä sekä jokia.
      Vähänpä näistä meille tietoja jaetaan.

      • Mistä tiedät? Monet muut ovat siellä kulkeneet ja lentäneetkin. Eivät ole kertoneet tuollaista eikä niistä ole kuviakaan. Eli satuilet.


      • SalaisuuksienVerho

        Älä syytä valehtelijaksi. Minulla oli syitä väittää voin. Yksi on tämä filminpätkä vuodelta 1946. Katso ja hämmästy.
        Tutustu myös Amiraali Richard E. Byrdiin ja Operaatio Highjumpiin.
        Tuo operaatio paljastikin sitten sellaisia asioita mistä oli syytä pitää turpa rullalla.
        Myös Amiraali vaiennettiin.


      • Huijausta, älä anna pettää itseäsi.


      • SalaisuuksienVerho


      • SalaisuuksienVerho
        pähkäilijä kirjoitti:

        Saisivat olla uudempia. Mitä vanhoja erehdyksiä ja ylilyöntejä muistelemaan? Nykyään tiedetään jo enemmän.

        Siis mitä ihmeen ylilyöntejä ja erehdyksiä on vuoden 1946:n filminpätkässä?
        Se osoittaa selvästi että Etelämantereella on korkeita vuoria, satoja tuhansia neliökilometrejä paljasta maata sekä suuria lämpimiä jokia ja järviä.
        Näitähän sinä epäilit.

        Ja kyllä. Nykyisin tiedetään Etelämantereesta jo enemmän. Siksi kaikesta vaietaan.


      • SalaisuuksienVerho kirjoitti:

        Siis mitä ihmeen ylilyöntejä ja erehdyksiä on vuoden 1946:n filminpätkässä?
        Se osoittaa selvästi että Etelämantereella on korkeita vuoria, satoja tuhansia neliökilometrejä paljasta maata sekä suuria lämpimiä jokia ja järviä.
        Näitähän sinä epäilit.

        Ja kyllä. Nykyisin tiedetään Etelämantereesta jo enemmän. Siksi kaikesta vaietaan.

        Joo joo.


    • Villlllle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      157
      5810
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      114
      5485
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      46
      5137
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      31
      3081
    5. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      54
      2577
    6. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      25
      2551
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      43
      2240
    8. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      23
      1980
    9. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      13
      1760
    10. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      15
      1711
    Aihe