Sieltä sitten lähtee n ,4 miljoonaa pakolaista kohti Eurooppaa.
Varautukaa Suo.I.
Nyt sitten Turkki avaa rajat
36
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Ei siihen enää tämän enempää voi varautua. Tiedossa oli koko ajan, että tämä tulee tapahtumaan. Turkkilaiseen ei voi luottaa, rahat sai, mutta sitten huijasi.
- Anonyymi
Tämä on Erdoganin uusi yritys kiristää rahaa ja muita etuuksia Euroopalta se äijä on kahjo!
- Anonyymi
Tämä on Erdoganin uusi yritys kiristää Euroopalta rahaa ja muita etuuksia!!Toivottavasti Turkki saa pian uuden presidentin!
- Anonyymi
Enempää ei voi varautua. Odotettavissa oli tämäkin.
- Anonyymi
Tämän enempää ei voi varautua. Tämäkin oli tiedossa, että näin tapahtuu.
- Anonyymi
Josko Marin laittais rajapuomin alas?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Josko Marin laittais rajapuomin alas?
uusiksi meni varautuminen koronaan , tai oikeistaan se peli menetetään jos vapaasti porukka liikkuu minne haluaa . se on heippa elämä
- Anonyymi
Ohisalon märkä uni, mutta ainakaan ei voida valittaa työvoima pulaa enää.
- Anonyymi
Pian kuullaan kuinka hallituksen tyttöbändi Haavistolla vahvistettuna ilmoittaa, että Suomi voi ottaa ainakin 3 miljoonaa, tänne kyllä mahtuu ja rahaa löytyy ja jos ei löydy niin otetaan kantaväestöltä. Kyllä ne pienemmälläkin rahalla hengissä pysyy ja mitä sitten vaikka ei pysykään, saadaanhan pakolaisista parempaa työvoimaa laiskojen suomalaisten tilalle.
- Anonyymi
Taitaa sisäministerin toiveet toteutua uusista pakolaisista.
- Anonyymi
Turkki voi siis avata oman rajansa ei Kreikan rajaa. Kreikalla lienee jonkinmoinen rajavartiolöaitos joka on varmasti hälytetty. Heillä on myös iso armeija jota voidaan käyttää rajavartion tukena.
Itse pelkään, että Kreikan hallitus keksii, että iso läjä pakolaisia voisi olla tapa pumpata valtavasti EU-rahaa kreikkaan. Nythän menee miljardiluokan pakolaisrahaa Turkkiin ja se voitaisiin uudelleenohjata Kreikan valtionpankkiin. - Anonyymi
lähtivät jo
- Anonyymi
uutistoimisto: satojen ihmisten joukko kävelee Turkissa kohti Kreikan rajaa
Satojen ihmisten joukko on kävelemässä Turkista kohti Kreikan rajaa, kertoo turkkilainen uutistoimisto Demirören (DHA). Joukossa on syyrialaisia, iranilaisia, irakilaisia, pakistanilaisia ja marokkolaisia miehiä, naisia ja lapsia.
Turkin poliisia, rajavartiolaitosta sekä rannikkovartiostoa on ohjeistettu toimimaan niin, että rajanylityksiä ei enää estetä, kertovat uutistoimistot Reuters ja AFP nimettömän viranomaislähteen perusteella.
Uutistoimisto DHA:n mukaan toinen ihmisjoukko on saapunut Çanakkalen maakuntaan Turkin länsiosissa. He aikovat pyrkiä meriteitse Lesboksen saarelle.
Sanoimme, ettemme pysty käsittelemään uusien pakolaisten painetta, hallitsevan Oikeus ja kehityspuolueen tiedottaja Ömer Çelik sanoi CNN Turk -kanavalla perjantaiaamuna.
– On vain yksi asia, jonka Euroopan unioni voi tehdä, ja se on auttaa Turkin tasavaltaa, hän lisäsi.- Anonyymi
Jatkumo han te tiedätte...
Kreikka kuljettaa pakolaiset pohjoisrajalle ja seuraava valtio eteenpäin jne.....ihan kuten 2015... - Anonyymi
Jatkumo han te tiedätte...
Kreikka kuljettaa pakolaiset pohjoisrajalle ja seuraava valtio eteenpäin jne.....ihan kuten 2015...
- Anonyymi
Sipilä hakemassa kotiinsa ahmetteja?
- Anonyymi
https://www.verkkouutiset.fi/venaja-lahettaa-sotalaivoja-kohti-syyriaa/
Trump antoi avaimet Putinille
Olisko aika laittaa Euroopan rajat kuntoon-Unkari antaa konsulttiapua varmaan - Anonyymi
maailman rikkaimmassa maassa saudi arbabiassa on n 4,5 miljoonaa vierastyöläistä
syyrialaiset voi mennä sinne naapurimaahan
Muiss upporikkaissa persian lahden öljymaissa on miljoonia vierastyöläisiä
voivat mennä sinne
ja kuten yle jatkuvasti todistaa niin islam on rauhan uskonto jossa ketään ei vainota- Anonyymi
Niin, keitä ovat ne, jotka sitä ratkaisua vastustavat ja kuka pitää tätä hulluutta yllä, että rahdataan väestöä kotikulmiltaan tänne outoon ympäristöön Eurooppaan ja Pohjolaan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, keitä ovat ne, jotka sitä ratkaisua vastustavat ja kuka pitää tätä hulluutta yllä, että rahdataan väestöä kotikulmiltaan tänne outoon ympäristöön Eurooppaan ja Pohjolaan?
Mutta Suomen suvakkien "MEILLÄ ON UNELMA" toteutuu taas ja Suomen naiset ja lapset saavat pelätä puskasta tulevia makaajia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, keitä ovat ne, jotka sitä ratkaisua vastustavat ja kuka pitää tätä hulluutta yllä, että rahdataan väestöä kotikulmiltaan tänne outoon ympäristöön Eurooppaan ja Pohjolaan?
Hullutta pitävät yllä ne brysselin "karavatti pellet" ja suomen suvakit.
- Anonyymi
Mistä ne rikkaat arabit rahtaa työläisiä?
- Anonyymi
Kättä pidempää on jo varattuna, ei kannata karvakäsien tulla liian lähelle tai alkaa heiluu.
- Anonyymi
Onko sipilän kämppä jo remontoitu ja vapaana odottamassa asukkaita? Samoin Li:n ja ohisalon?? Nyt hihat heilumaan ja kunnostamaan asunnot.
- Anonyymi
Suvakki hallitus on paska
- Anonyymi
Eikös se Trumppi, Erdogan ja Putin olekin hienoja päämiehiä!
Niitähän oikeistolaisissa porukoissa kiitellään ja ylistetään - sitä saa mitä tilaa!!! - Anonyymi
Persut lienevät tyytyväisiä rajan avaamiseen. Heidän kannatus saattaa pompata yli 30 prosentin, kun naishallitus oikein sählää tilanteen.
- Anonyymi
Voihan nenä, että ei nyt ylistetäkään USA:n, Syyrian ja Venäjän diktaattoreita! Miksi ei?! Nehän ovat niin hienoja suurmiehiä ...
- Anonyymi
Onneksi koronavirus ei tartu pakolaisiin eivätkä he myöskään levitä sitä
- Anonyymi
Onneksi Kreikassa on melkoisen kova rajavartiosto:
85 migrants 'pushed back' to Turkey from Greece
Battered and bruised, 94 illegal migrants showed up on the banks of Meriç (Evros) river between Turkey and Greece Thursday. All were beaten by Greek soldiers and forced into boats going back to Turkey, the country from which they crossed into Greece.
Nyt saa Turkki sitten pitää pakolaisensa ilman EU:n miljardisopimusta!- Anonyymi
tuliko muuri?
"Migrants rush towards Europe after Turkey opens its border gates" otsikoi RT:
https://www.youtube.com/watch?v=JIuG3ZWc-PI
Meidän paskamediamme mainitsi satojen ( :-) ) pakolaisten marssivan Eurooppaan. Näitten miljoonien "pakolaisten" mukana saamme muutakin kuin koronaviruksia; luteita, täitä ja keuhkotautia.
Tässä livelähetystä yhdessä rajanylityskohdasta:
https://www.youtube.com/watch?v=CUwa6NYTSCY
- Anonyymi
Euroopasta täytyy lähettää 4 miljoonaa turkkilaista takaisin Turkkiin!
- Anonyymi
tällä hetkellä syyrian alueesta 90 % on täysin turvallista
yhteiskunta toimii, viranomaiset toimivat, palvelut toimii, koulut ovat auki ja kaupat ovat auki
Ja kun Ylen mukaan islam on rauhan uskonto niin mikä nyt mättää siellä- Anonyymi
Kreikalla ei ole mitään velvoitetta ottaa maaperälleen hirvittävää määrää muslimibarbaareja. Ei voi olla niin, että allah-valtioiden väki poistuu omista maistaan Euroopan riesaksi. Vai vielä rauhanuskonto tuo?
- Anonyymi
Ne ovat niitä Idlibin isiksen kannattajia, joita Turkki tai kukaan muukaan ei halua. Paljon oli nuoria miehiä taas sakissa. Mustiakin miehiä. Mistä lievät kotoisin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1197043Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1164811L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa624064TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a143404Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6932134Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2431520- 661388
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581378Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j531326Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121002