Eikö hän uskalla sanoa nyt mitään, vaikka on anarko?
Miksi kommari Li Andersson vaikenee Usan mellakoista?
19
67
Vastaukset
Se, että sinä et ole nähnyt tai kuullut hänen kommentoivan ei tietysti tarkoita, että hän vaikenisi. Pikainen silmäys osoitti, että ei tosiaan vaikenekaan.
- Anonyymi
Anderson on itseasiassa mediassa jo antanut kommentteja asiaan ja hyviä kommentteja olivatkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Anderson on itseasiassa mediassa jo antanut kommentteja asiaan ja hyviä kommentteja olivatkin.
Tämä onkin sitten oikeaa väkivaltaa
- Anonyymi
Parempaa väkivaltaa eikös Soo Soo hyss
- Anonyymi
TheUrbanLegends kirjoitti:
Mitenkähän se Anderssonin kommentti mahtoikaan kuulua?
Vaemmistolainen väkivalta on hyväksytympää, kuin oikeistolainen.
Ja Lii on vanha anarkisti, joka diggaa mm. Antifaa. Anonyymi kirjoitti:
Vaemmistolainen väkivalta on hyväksytympää, kuin oikeistolainen.
Ja Lii on vanha anarkisti, joka diggaa mm. Antifaa.Se, mitä sinä pidät hyväksyttävämpänä, ei ole tässä asiassa olennaista. Emmeköhän me kaikki tiedä, että Andersson ei sanonut parempaa väkivaltaa, vaan erilaista väkivaltaa.
- Anonyymi
TheUrbanLegends kirjoitti:
Se, mitä sinä pidät hyväksyttävämpänä, ei ole tässä asiassa olennaista. Emmeköhän me kaikki tiedä, että Andersson ei sanonut parempaa väkivaltaa, vaan erilaista väkivaltaa.
Itsenäisyyspäivinä teitä räyhääjiä on ollut aina liikkeellä, työllistätte poliisia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaemmistolainen väkivalta on hyväksytympää, kuin oikeistolainen.
Ja Lii on vanha anarkisti, joka diggaa mm. Antifaa.Anarkisti on aina anarkisti eli pelle.
- Anonyymi
TheUrbanLegends kirjoitti:
Se, mitä sinä pidät hyväksyttävämpänä, ei ole tässä asiassa olennaista. Emmeköhän me kaikki tiedä, että Andersson ei sanonut parempaa väkivaltaa, vaan erilaista väkivaltaa.
Mitenkä väkivalta on erilaista.
- Anonyymi
Suomalaisten ministerien eikä kenenkään muunkaan tule ottaa kantaa ulkomaan elävien keskinäisiin rähinöihin. Tapelkoot vaan tai olkoot tappalematta, ei se meille kuulu.
Miksi Antifania kannattava sanoisi mitään?
- Anonyymi
Antifaa
- Anonyymi
Anderssonin neidillä on tulipunaiset lasit silmillään kun hän arvioi Antifan madsinoimia mellakoita,.
https://youtu.be/cqnB4Q0hOWs?t=75
"Se vasemmistolainen väkivalta on eri
tyyppistä kuin äärioikeiston väkivalta."
Jo viittä työtehtäviään hoitavaa poliisia on ammuttu tuliaseilla Antifan mellakoiden aikana. - Anonyymi
Nurinkurista että eliitti-hurri johtaa Vasemmistoliittoa.
- Anonyymi
Onhan vihreiden puheenjohtaja naimisissa öljy-yhtiön johtajan kanssa, ja pariskunta asuu 200 m2 ökytalossa, jota lämmitetään suorasähkölämmityksellä.
Mitään estettä ei olisi sillekään vaikka Ohisalo olisi naimisissa ydinvoimalaitoksen toimitusjohtajan kanssa, Vihreillä on paljon pelivaraa noissa joustovärkeissänsä.
Aina voidaan omia mokia katsoa sormien välitse, kuten Pekka Haavoiston kaikkein kovinta taksilla ajelua, koko eduskunnassa. Pekka menee pas-kallekin taksilla.
- Anonyymi
Eliitti-Lii....hihihihihiihih
- Anonyymi
Antifandersson on sen verran hidas radikaali, että hän ei yksinkertaisesti ehdi miettiä, mitä mieltä hänen mielipiteensä pitäisi tänään olla.
- Anonyymi
Onko edes luopunut anarkismistaan?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131474Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2551407- 1061114
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1211071- 76746
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä168691- 120607
- 52572
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala368558Tajuan kyllä
että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa52515