Kansanedustajat saivat kuulla kerta toisensa jälkeen, että Suomi äänestää taksonomiaesitystä vastaan.
Marinin silmätkin tapittaa kummasti kun hän puhuu, se on vähä kuin joku robotti.
Mitä helv...Marin toisti saman asian eilen 11 kertaa kyselytunnilla
26
57
Vastaukset
- Anonyymi
Papukaija se on.
- Anonyymi
Kova dokaan.
- Anonyymi
Ei stondaa kuin pikkupojilla tuo.
- Anonyymi
Eihän Sanna edes halunnut pääministeriksi, joten ei ihme että pieleen menee.
- Anonyymi
Silmät katsoo kaukaisuuteen ja ilmekään ei värähdä vaikka hänt hiillostetaan.
- Anonyymi
On siinä jotain karmivaa.
- Anonyymi
Eikös tulisi halvemmaksi laittaa vastaamaan vaikka apina kysymyksiin, vaikkei mitään älyäisi eikä vastausta ikinä tulisikaan? Lopputulos olisi ihan sama... ei mitään. Tyhjän saa pyytämättäkin.
- Anonyymi
Paremminkin nuo kysyjät vaikuttavat apinoilta. Kysyvät samaa asiaa 11 kertaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paremminkin nuo kysyjät vaikuttavat apinoilta. Kysyvät samaa asiaa 11 kertaa.
Sinä kyllä vaikutat apinalta. Montako banaania sait.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinä kyllä vaikutat apinalta. Montako banaania sait.
Mitä se äänestys vastaan auttaa kun suomi on saksan ja italian huora joka maksaa ja myy maansa näiden hullujen halujen mukaan.
Ero koko paskasta on ainoa mahdollisuus. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paremminkin nuo kysyjät vaikuttavat apinoilta. Kysyvät samaa asiaa 11 kertaa.
Tottakai kysyvät kun oikeaa vastausta ei kuulu vain jotain epämääräistä jorinaa joka ei missään nimessä ole mikään vastaus jos kerran suoraan kysytään.
- Anonyymi
Niin, mutta kun koko ajan kysytään samasta asiasta. Ei kai auta muu kuin vastata vaikkapa 11 kertaa kieltävästi.
Oppositio vaikuttaa pirun tyhmältä, kun siellä ei ymmärretä, että Suomi ja Ruotsi äänestävät lakiesitystä vastaan.- Anonyymi
Aika näyttää kuinka tulevat äänestämään, asiat eivät ole niin yksinkertaisia, kokonaisuus ratkaisee.
- Anonyymi
Entäpä jos se ei riitä, ja kun hyvin tiedetään teikäläisten puheitten ja tekojen sekasotkut, niin on syytä epäillä, että sen varaan olettekin tunaroineet, että suomi menettää metsiensä hallinnan.
- Anonyymi
Ei ne samaa asiaa kysynyt, mutta Marin vastasi kaikkiin samalla tavalla, hän ei pysty parempaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika näyttää kuinka tulevat äänestämään, asiat eivät ole niin yksinkertaisia, kokonaisuus ratkaisee.
Kokonaisuus jossa Suomi maksaa Miljardin lisää manjana maille?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ne samaa asiaa kysynyt, mutta Marin vastasi kaikkiin samalla tavalla, hän ei pysty parempaan.
Jos olisi vastannut parillakin eri tavalla, persut tekis välikysymyksen sekavista vastauksista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ne samaa asiaa kysynyt, mutta Marin vastasi kaikkiin samalla tavalla, hän ei pysty parempaan.
Marin on yhtä epäpätevä virkaansa kuin Biden:
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/919c373c-26b2-4622-a25a-6af4b9085d65
- Anonyymi
Seiskaväki kuitenkin innoissaan, kun Kesärannan Tuksu päässyt telkkariin.
- Anonyymi
Levy vain vähän kulunut ja jäi jumiin. Ei mitään vikaa, vikaa, vikaa.....
- Anonyymi
Eipä noilta vähä-älyisiltä oppositiossa olevilta perskokkareilta voi mitään järkevää odottaa kun joutuu sanomaan saman asian 11 kertaa ja siltikkään ei mene perille.
- Anonyymi
Noissa pallonhallinta leikeissä törmää usein samaan.
Marin on saanut tartunnan ja ei ole täysin oma itsensä YLEn talk ohjelmassa kysyttiin, että "kenen ehdolla Suomen metsiä kehitetään". Se on hyvä kysymys. Keskustelijat kuitenkin eivät menneet asiaan vaan puolin ja toisin kiertelivät ja kaartelivat kuin kuumaa puuroa ja sekoilivat sanoissaan. Jos olisi uskallettu mennä suoraan asiaan niin YLEn olisi ensinnäkin pitänyt tarkentaa aihetta kysymällä kehitetäänkö SUOMEN metsiä Suomen vai EU:n ehdoilla. Päätetäänkö Suomen luonnonvaroista Suomen eduskunnassa ja hallituksessa vai Brysselissä ja EU:n komissiossa. Suomessa on vielä metsiä ja metsät ovat suomalaisille tärkeitä. Päättävättkö tästä suomalaisille tärkeästä luonnonvarasta suomalaiset vai metsättömät maat ja maat, joiden taloudelle metsät eivät ole tärkeitä.
- Anonyymi
Jollei oppositio ymmärrä niin täytyy toistaa,,, siis Suomi vastustaa tuota metsien 30% hakkuukieltoa/suojelua.
Ymmärtääkö nyt kaikki?? - Anonyymi
Toivottavasti burn-out ei tee paluuta.
- Anonyymi
Marin on kauko-ohjattu robotti. Demareiden päämajassa tapahtuu ohjelmointi.
Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342704Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2592284Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221403- 1151062
- 961011
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041003Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13902Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La55798Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50751Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.277732