Kuuleeko LENINGRAD? HALOO LENINGRAD PERKELE!

Onko LENINGRAD kuulolla?

Ilmoitan täten että Suomesta tuli tänään 4.4. herramme vuonna 2023 sotilasliitto NATOn 31. jäsen.

Toistan: Suomesta tuli tänään 4.4.2023 sotilasliitto NATOn 31. täysivaltainen jäsenmaa.

Onko kysyttävää?

9

220

2Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kuuleeko LENINGRAD?

      Teidän edustajanne desantti ERKKI-JOHAN BÄCKMAN osallistui eduskuntavaaleihin mutta sai vain 400 ääntä. Hän oli liittoutunut erään lääkekaappi Ano "Anus" Turtiaisen kanssa ja menestys oli sen mukainen. Huomaatteko LENINGRAD että olette tehneet todella pahan REKRYTOINTIVIRHEEN. Kuka siellä teidän FSB:ssä vastaa näistä rekrytoinneista? Kyllä nyt olisi ikkunapaikalle käyttöä!

    • Anonyymi

      Somessa tiedetään Johanin ja Tursun menneen
      kihloihin?

    • >Onko kysyttävää?

      On. Miten Helvetissä tässä näin kävi? 😰

    • Anonyymi

      Kysymykset olisi pitänyt esittää siinä vaiheessa kun haetaan jäsenyyttä ja ennen sitä. Nyt on turha enää kysellä mitään, peli on menetetty.

      • Kyllä, nyt on LENINGRAD täydellisen TAPPIOMIELIALAN vallassa. Todella, miten tässä nyt näin kävi? Kaikki on menetetty. Sota menee päin hanuria ja nyt Suomikin on NATOssa. Voi voi voi voi. Mitä me nyt teemme, miettivät LENINGRADIN trollitehtaan työntekijät, joita uhkaa POTKUT minä hetkenä hyvänsä.
        (suom.huom. "potkut" on venäläinen kiertoilmaus ikkunasta käsin tehtävälle leijuntaharjoitukselle, jossa pyritään kumoamaan painovoiman vaikutus)


      • Anonyymi

        Teitä naton vastustajia ei ole kovin monta. Mutta sitäkin äänekkäämpiä te kyllä olette. Onko noin raskasta tunnustaa olevansa pienenpieni vähemmistö? Ettekö tajua ettei Suomessa muutama sata tai edes tuhat ihmistä ole riittävä määrä että pidettäisiin kansanäänestys? Ja miksi pidettäisiinkään, kun on eduskunta?


      • Anonyymi
        törkyturpa kirjoitti:

        Kyllä, nyt on LENINGRAD täydellisen TAPPIOMIELIALAN vallassa. Todella, miten tässä nyt näin kävi? Kaikki on menetetty. Sota menee päin hanuria ja nyt Suomikin on NATOssa. Voi voi voi voi. Mitä me nyt teemme, miettivät LENINGRADIN trollitehtaan työntekijät, joita uhkaa POTKUT minä hetkenä hyvänsä.
        (suom.huom. "potkut" on venäläinen kiertoilmaus ikkunasta käsin tehtävälle leijuntaharjoitukselle, jossa pyritään kumoamaan painovoiman vaikutus)

        Ja mitä sitten? Olet Natossa, ja mitä?? 😄😄😄😄


    • Anonyymi

      Tänään on juhlaillallinen ja Naton lippu pöydän päässä. Tätä on odotettu.

    • Anonyymi

      Peskov on kuin ilmetty mennään bussilla sarjan tarkastaja.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      155
      1957
    2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1876
    3. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      118
      1317
    4. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      91
      1276
    5. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      196
      1238
    6. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      427
      1176
    7. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      62
      899
    8. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      851
    9. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      50
      846
    10. En enää koskaan äänestä vasemmistopuolueita

      Olen lähes aina äänestänyt SDP:tä ja pari kertaa Vasemmistoliittoa, sillä olen aina uskonut, että vasemmisto on se, mikä
      Maailman menoa
      220
      721
    Aihe