Moksi tiltu niin antaumuksella jauhaa Ahvenanmaasta?Venäjän suurlöhetystökin on vain 1 henkinen joten eihän se kovin merkityksellinen ole.Mikä tämä tiltun jauhamisenmlogiikka on?
Miksi tiltu jauhaa Ahvenanmaasta?
25
381
Vastaukset
- Anonyymi
No eihän tuolla ahvenanmaan lähetystöllä ole mitään virkaa. Sama polttaa koko paska
- Anonyymi
Tiltun tärkein tehtävä on aiheuttaa sekavuutta, eripuraa, hämmennystä, riitelyä, pelkoa, epävarmuutta ja kaikkea mahdollista kansalaisten välistä erimielisyyttä.
Kaikki sovinnollisuus, ymmärrys ja luottamus on tiltulle myrkkyä. Tiltulla täytyy aina olla jokin aihe, jota jauhamalla hän pyrkii saamaan aikaan riitaa ja vitutusta suomalaisten keskuuteen. Ahvenanmaa on harvinaisen epäonnistunut sellainen. Kun kukaan ei reagoisi sitä käsitteleviin ketjuihin, tiltunkin mielenkiinto siihen lopahtaisi pian.
- Anonyymi
Ahvenmaa on Suomea. Demilitarisointi poistetaan kuten venäjän lähetystö. Ei sen erikoisempaa ja asia ei kuulu venäjälle.
- Anonyymi
Ja kuitenkin kaikki nauravat juuri sinun lapsellisuuttasi.....
- Anonyymi
Syy on yksinkertainen. Suomalainen tiltu l. SEKUNDARYSSÄ on IDIOOTTI.
- Anonyymi
Mukavaa että Suomen NATO jäsenyys harmittaa noin paljon venäjää ja tiltuja 😄😄😄😄😄
- Anonyymi
Ei ole suurlähetystöä, vaan yhden hengen konsulaatti muiston menneiltä ajoilta..
Ei merkitystä.- Anonyymi
Joo. Ei muuta kuin tuhkaksi vaan
- Anonyymi
Ahvenanmaalaisten mielestä pieni konsulaatti sopii Maarianhaminan puisto miljööseen erinomaisesti, eivätkä luovu siitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ahvenanmaalaisten mielestä pieni konsulaatti sopii Maarianhaminan puisto miljööseen erinomaisesti, eivätkä luovu siitä.
Jätetään rakennus mutta tyhjennetään tuholaisista. Voipi affenanmaalaiset muistella konsultaattia
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo. Ei muuta kuin tuhkaksi vaan
... ja uutta rakennusta tilalle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
... ja uutta rakennusta tilalle.
Ei ole rakennuksen syy, jos rysäpöksyt ryssii politiikassaan.
Rakennus tyhjennetäään ja otetaan uuteen käyttöön.
Silmitön ja typerä tuhoaminen on ryssien tavaramerkki, siihen ei ole sivistyneessä maailmassa mitään syytä erehtyä.
- Anonyymi
Ehkä tuon konsulaatin vois muuttaa putinismin museoksi, siellä vois esitellä tätä aikamme suurinta ryssintää itänaapurissamme. Seurataan miten tilanne kehittyy, ties vaikka siellä asustelis jo valmiiksi pätevä museo-opas.
- Anonyymi
Aloittaja, opettelisit kirjoittamaan.
Venäjän federaatio lakkaa olemasta aivan lähipäivinä Prigozinin ansiosta ja tämä ongelma ratkeaa itsestään, kun sillä ei ole enää olemassa mitään mitä se edustaisi. Ja konsulin voi laittaa patikoimaan LENINGRADIN suuntaan, MUAHHAH MUAHHAH
- Anonyymi
Ei ihan itsenäisyys siis kuuluu NATO Suomeen
- Anonyymi
Natsiryssiähän ei haluta mihinkään.
Ahvenanmaalaisetkin pitävät joka päivä, siis joka päivä, mielenosoitusta raiskaaja- ja lahtausvaltio Venäjän konsulaatin edessä.
Ei tuota rikollisvaltion konsulaattia enää kauaa siedetä Natomaassa.
Hus paskaläjä kaalipellolle mätänemään!
Ketjusta on poistettu 43 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 943752
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli453134Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.972739Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki572420- 612388
- 1342387
Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1172357Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.212284Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv232266- 642070