Hakkarainen ei viitsinyt lähteä eduskuntavaalien ehdokkaaksi 2023

Anonyymi-ap

Viime kevään eduskuntavaaleihin kaavailtiin ehdokkaaksi ja äänien kerääjäksi muun muassa Teuvo Hakkaraista. Sitten tulikin ilmoitus ettei Hakkarainen ole ehdokkaana.
https://www.ksml.fi/paikalliset/5742648

Uutisesta ei selviä tuliko kieltäytyminen Hakkaraisen puolelta, vai oliko jotakin muita syitä miksi häntä ei voitu ehdokkaaksi asettaa.

Jos kieltäytyjänä on ollut laiskahkoksi kampanjoijaksi tiedetty Hakkarainen, niin tällaista ei puolueen suunnalta katsota oikein hyvällä. Omaa tunnettuutta ja kannattajakuntaa pitäisi jaksaa käytellä puolueen hyväksi, vaikka aikoisikin jatkaa EU-meppinä.

31

311

    Vastaukset 31

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Menneen 5 vuoden aikana Hakkaraisesta ei ole ollut minkäänlaista hyötyä sen paremmin suomalaisille kuin PS-puolueellekaan.

      Jos puolueessa ollaan nyt pikkasen nihkeitä kannattelemaan Hakkaraista toiselle 5 vuoden lorvintajaksolle, niin se on ihan ymmärrettävää.

      • Anonyymi

        sama koskee "demari"-koiraa ja duunarin kavaltajaa e. Heinäluomaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        sama koskee "demari"-koiraa ja duunarin kavaltajaa e. Heinäluomaa

        Valehtelee persuporvari.


    • Anonyymi

      Ei tarvitse kampanjoida kun on niin hyvä.

      • Anonyymi

        Meni kyllä niin hilkulle jo viime kierroksella sen 29.000 äänen kanssa.

        Silloin 2019 suomalaisissa oli kapinamieltä vuoden 2015 Matuvyöryn, Oulun lapsiraiskausten ja monien muidenkin asioiden takia.

        Hakkaraisen äänestyäminen Brysseliin oli hyvä läppä tuolloin. Nyt siinä ei ole enää mitään vitsiä, kun Hakka-äijä ehti istua siellä jo 5 vuotta tuppisuuna.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Meni kyllä niin hilkulle jo viime kierroksella sen 29.000 äänen kanssa.

        Silloin 2019 suomalaisissa oli kapinamieltä vuoden 2015 Matuvyöryn, Oulun lapsiraiskausten ja monien muidenkin asioiden takia.

        Hakkaraisen äänestyäminen Brysseliin oli hyvä läppä tuolloin. Nyt siinä ei ole enää mitään vitsiä, kun Hakka-äijä ehti istua siellä jo 5 vuotta tuppisuuna.

        Hakkarainen piti puheita ihan kiitettävästi.


    • Anonyymi

      Ei ole Hakkaraisen kaltaisella vanhan liiton kansanmiehellä sijaa nykyisessä somehomopoikien ja cityvegaanien valtaamassa Persussuomalaisessa puolueessa.

    • Anonyymi

      Kyllä Hakkarainen on nykyisin pelkkä riippakivi puolueelle.

      • Anonyymi

        Eihän tuo persuissa uutta ole. Vanhan kaartin ääniharavat potkitaan ulos ja tilalle otetaan sometähtiä ja muista puolueista kenkää saaneita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eihän tuo persuissa uutta ole. Vanhan kaartin ääniharavat potkitaan ulos ja tilalle otetaan sometähtiä ja muista puolueista kenkää saaneita.

        Demariboomerilta jäänyt huomaamatta, että nuorten kampanjointi tapahtuu nykyään somessa. Demariboomerit vielä käyvät vaalitoreilla kahvin toivossa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Demariboomerilta jäänyt huomaamatta, että nuorten kampanjointi tapahtuu nykyään somessa. Demariboomerit vielä käyvät vaalitoreilla kahvin toivossa.

        Toreilla käppäilee muidenkin puolueiden äänestäjiä joten turha urputtaa.


    • Anonyymi

      Taitaisivat Veikko ja Pekka Vennamo pyöriä haudoissaan nyt jos näkisivät mitä puoluestaan on tullut...

      • Anonyymi

        Pekka on elossa!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pekka on elossa!

        Bandalissimus Pekka


    • Anonyymi

      Sahuri tykkää paremmista eeuumeppi palkoista. Työ ja hupi tulee niin yhdistettyä.

      • Anonyymi

        No, kukapa ei noista, kun tuolle asteelle politiikassaan, ovat päässeet?


      • Anonyymi

        Rapsuttelee morsmaikkuaan.


    • Anonyymi

      Brysselissä on paremmat palkat ja paremmat edut.

      VEROTUSKIN ALHAISEMPI huomattavasti:
      Hakkarainen Teuvo Mauno Kalervo (1960) Keski-Suomi 0,11 0,11 0 18,6

      18,6 % veroa yli sadan tonnin tuloista, soon tod vähän !
      t haans

      • Anonyymi

        Hakkarainen on ökyrikas.


    • Anonyymi

      Alkoholisoitunut vanhempi mies on niin helppo kohde kauniille ulkomaalaisille naisille.

      • Anonyymi

        Siksi europarlamenttiin pitää saada hinttiseksuaali Tynkkynen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siksi europarlamenttiin pitää saada hinttiseksuaali Tynkkynen.

        Sinähän voit siirtyä Tynkkysen äänestäjäksi kun Haavisto ei mennyt läpi.


      • Anonyymi

        Joo.


    • Anonyymi

      > Siksi europarlamenttiin pitää saada hinttiseksuaali Tynkkynen.

      Olen jo kaksissa vaaleissa tullut yllätetyksi siinä, että Oulun alueelat löytyy noin paljon homomyönteisiä perussuonmalaisia.
      Itse en olisi luullut Tynkkysen millään pääsevän läpi ensimmäisissä vaaleissa 2019.

      Saattaahan tui olla, että Pekak Haaviston homokampanjan imussa Tynkkynen saa koko maasta sellaisen äänisaaliin, että menee vaikka kuinkakin helposti läpi.

      Kannatata muistaa, että Tynkkynen on laittanut pystyyn peräti kaksi kappaletta kansalaisaloitteita, joissa on vaadittu Suomen eroa EU:sta. Kumpikaan aloite ei saanut riittävästi kannatusta.

      Tässä mielessä Tynkkynen seurailee vanhan EU-kriitikko Paavo Väyrysen jalanjäljissä Bryssein osteripatojen äärelle. Money talks, kummankin kohdalla.

    • Anonyymi

      Hakkaraisen suurin saavutus EU parlamentissa on nykyisen morsiamensa pyydystys.

    • Anonyymi

      Jäi kuva et Teukalle(kin) maistuu olut ja pubeilu siellä Brysselissä, ennemmin kuin niiden esitysten valmistelut ja teko äänestyksineen. Sitä vaan niinku lentää suhailtas sitä Etelä-Amerikka-Bryssel—Suomi-väliä. Vaikka kyllä takuulla monet muutkin eri paikkoihin ja hapan heillekin maistunut/maistuu. Eräs entinen naispuolisen meppiavustajan kaveri kertoi jo 20 vuotta sitten homman Brysselissä olevan pelkkää biletystä. Sama Strasbourgissa. No näkihän homman Jean Claude Junckeristakin. Mutta yhteisvarat on yhteisiä. Oliko peräti yksi konkreettinen metsäesitys...? Korjata voi jos aihetta. Ei montaa kumminkaan, ellei toisin todisteta aktiivisuutta.

    • Anonyymi

      Jee

    • Anonyymi

      >>Hakkaraisen suurin saavutus EU parlamentissa on
      nykyisen morsiamensa pyydystys.>>

      Päällepäin näkyvin muutos on ollut, että ummikko-Hakkaraisen vanavedessä joka ikinen suomalainen EU-parlamentaarikko on alkanut pitää kokousalissa puheensa suomeksi

      Kokkarien Henna Virkkunenkin, linsensiaatiksi opiskellut rouva ja istunut Brysselissä jo 10 vuotta. Hänkin on unohtanut hankalan englanninkielen kokonaan. Henna puhuu vakiona ja komeasti kaikki puheensa parlamentissa suomeksi.

      Täällä Suoomessa hölöttelemme toinen toisillemme, että me suomalaiset olemme tosi kielitaitoisia ja tosi korkealle koulutettuja ihmisiä. Sitten mennään sönkkäämään kansainvälisille areenoille kotimaan suomi-murretta, kuin konsanaan joku albanialainen kunnanjohtaja.

      Nyt Virkkusesta kaavaillaan ensi syksynä kokoomuksen mandaatilta komissaaria, Suomen edustajaksi EU-komissioon. Pitäisi osata edes auttavasti englantia ja saksaa tuolla, mutta eihän nää meidän mepit osaa muuta kuin suomea.

      • Anonyymi

        Heillä on tulkit siellä. Paljon maita joiden edustajista monet puhuvat vain omalla kielellään ja jonka tulkit sitten kääntävät parlamentille. Ettei sen puoleen. Englantia/kieli oppii käyttämällä ja opettelemalla paljon sanastoa kuin ääntämistäkin. Mutta kaikista tärkeintä olisi EU:ssakin ajaa sitä Suomen ja suomalaisten etua. Aina ja kaikkialla. Nimettäin paraskaan kielitaito ei palvele maan eduksi, jos ei puhu sen maan edun mukaisesti.


      • Anonyymi

        Ja vaikka kannatankin noin yleisesti kielten opiskelua, niin EU:ssa on toisaalta kyse myös kansallisidentiteetistä, sen vaalimisesta, niin ehkä se on jopa hyväkin siinä kohtaa että puhuvat suomeksi. Oma äidinkieli on yksi itsenäisyyden tunnuksista.


    • Anonyymi

      Hakkaraisen EU-kritiikki sinänsä on hyväksytty Persuissa varsin laajasti. Sekä nykyiset että entiset Perussuomalaisten puheenjohtajat ovat tämän tästä varsin suorasanaisestikin puhuneet EU-eron mahdollisuudesta.

      Teukan suuri Twitter-hölmöys oli tämä epäsuora nuolaisu suoraan Venäjälle ja nöyrästi Putinin saappaita kohden.
      https://aijaa.com/YwJE06

      Suomi ja samoin perussuomalaiset ovat valinneet oman puolensa tässä sodassa.

      Suomen kannalta on tärkeää että mittava määrä EU-aseapua saadaan Ukrainalle, eikä Venäjä saa voittaa sotaa. Unkarin Fideszin tyyppiset Putin juoksupojat ovat jo pari vuotta olleet sitä asiaa kampittamassa.

      Hakkarainen on poliittiselta ymmärrykseltään kierrosta jäljessä tässä kohtaa. Hänen pääkoppaansa ei ole valjennut, kuinka vaarallinen ja tarkka paikka tuo EU-tukirintaman pitäminen Venäjää vastaan nyt on.

      EU:n sisällä toimiva Unkari on käytännössä vihollisen leirin hyväksi oleva toimija. Ei sellaista rottatoimintaa pitäisi noin ihannoida, ei edes omassa EU-kriittisessäkään mielessä.-

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Realistisesti

      Miten toivoisit, että asiat etenisivät hänen kanssaan? Kuka tekisi mitä?
      Ikävä
      119
      1158
    2. millaiset hiukset

      kaivatullasi on? :)
      Ikävä
      36
      909
    3. Miksi et edistä asiaa...

      Kaivattusi suhteen??
      Ikävä
      58
      870
    4. Minkälaista ajattelisit elämänne olevan

      jos olisit kaivattusi kanssa yhdessä?
      Ikävä
      65
      767
    5. Tää on todella huvittavaa seurata näiden savolaisten

      naapurusten piikittelyä ja vihanpitoa toisilleen netissä. Näyttää siltä, että Mehtoselle alkaa tulla isäukon piirteet e
      Tuusniemi
      39
      707
    6. Sinulle nainen

      Koitan vihdoin jättäytyä täältä pois. Taas koko illan tänne tullut vain jotain pilkkaus viestejä, ei jaksa tuollaista. M
      Ikävä
      80
      706
    7. Kuka mölyapina

      Kuka saatanan vittu naama mölisee sunnuntaiaamuna jolla ei oo edes lauluääntä. Yön kuulunut jonkun ajan mölinää sisälle
      Suomussalmi
      14
      639
    8. Kuhmosta (kyseenalaiseen) kuuluisuuteen

      Naapurikylän, siis Nurmeksen suurin tubettaja on iskenyt naisen Kuhmosta. Kertoo kanavallaan naisen olevan hyvä rakastel
      Kuhmo
      5
      624
    9. Salaattirosvo

      Sinulle tiedoksi joka varastit salaatit viime yönä kasvulootasta,jäit riistakameraan🤣🤣🤣. Tulehan selvittelemään asia
      Suomussalmi
      23
      600
    10. rattijuoppoja

      tavattu taas Haapavedellä, hyvä että poliisi on valppaana
      Haapavesi
      17
      593
    Aihe