Tällä on jo pitkät perinteet. Palleroiset taapertavat päiväkotitätien ja vasemmistohörhäkkeiden opastamana pitkin katuja.
Melkoisen törkeää sotkea jo pikkulapsetkin mukaan tuohon pervouteen.
Oslon Pride-kuukausi aloiteltiin lasten Pride-marssilla
28
75
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ei sinänsä yllätä maassa missä mietittiin tosissaan professoreiden kera onko valkoinen maali rassistista. Norja on menetetty eikä sen kansaa edes yhtään hävetä?
- Anonyymi00013
Vai on menetetty? Norjan talous on parhaassa kuosissa kaikista Pohjoismaista.
Konservatiivien kiusaaminen nyt vaan on aina kivaa.
- Anonyymi00002
Lapset kävelevät kadulla ja se on varmaan heistä kivaa. Tuskin ajattelevat mitään seksuaalisuuteen viittaavaa,sinä yhdistät sen heti pervouteen. Aika sairasta sinulta.
- Anonyymi00003
Sairasta on vasemmistolaisten sotkea tuohon jo pikkulapset mukaan.
- Anonyymi00004
No ohan tuo aika perverssiä groomata pikkulapsia dildoäijien ja furryjen maailmaan.
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
No ohan tuo aika perverssiä groomata pikkulapsia dildoäijien ja furryjen maailmaan.
Lapset kävelevät kadulla,siinä se. Ei ne siellä aikuisten seassa marssi.
- Anonyymi00006
Anonyymi00003 kirjoitti:
Sairasta on vasemmistolaisten sotkea tuohon jo pikkulapset mukaan.
Onhan se sairasta kun lapset kävelevät kadulla.
- Anonyymi00008
Mites ne taluttajat itse?
- Anonyymi00021
Anonyymi00005 kirjoitti:
Lapset kävelevät kadulla,siinä se. Ei ne siellä aikuisten seassa marssi.
Älä viitsi....jo montaa lasta kopeloitu kuitenkin...
- Anonyymi00023
Anonyymi00021 kirjoitti:
Älä viitsi....jo montaa lasta kopeloitu kuitenkin...
Tuskin sen enempää kuin muuallakaan. Ja tiedät kai että heteromiehet käyvät käsiksi nuoriin tyttöihin,ja näistä kommenteista päätellen heterot ovat niitä joiden mielessä heti lapset ja seksi yhdistyy.
- Anonyymi00007
Ja taasen äärioikeistolaiset saastakristityt kavereineen kihkoissaan valehtelevat kuten heillä on aina tapana!!!
Oslossa ei järjestetä erillistä, omaa lasten Pride-kulkuetta, vaan lapsille ja perheille on suunnattu oma Mini Pride -tapahtuma-alue, ja he ovat erittäin tervetulleita mukaan varsinaiseen pääkulkueeseen,,,
Tokihan lukutaitoiset palstalaiset tämän tietävät!!!Mitä eroa on "erillisellä omalla lasten pride-kulkueella" ja "lapsille ja perheille suunnatulla mini-pridellä"? Sama verrannollisesti: mitä eroa on ovimatolle likistetyIIä paskatortuIIa ja eteiseen likistetyIIä paskatortuIIa? Aivan, sijainti. Muuten paska on paskaa, vaikka voissa paistaisi.
Tokihan ajattelukykyiset paIstaIaiset tämän tietävät!!!
☝️🙄
- Anonyymi00009
Kaikki yli 2 vuotiaat taaperot pitää laittaa ruotsinkielen kielikylpy-kursseilta tuttuun opetusmenetelmään.
Siis lapset mukaan osalistumaan pridekylpyyn.
Pridekylvyssä opettajat ohjaavat poikalapsia hieromaan toinen toistensa pippeleitä. Lapsille opetetaan, että tällä tavalla kummallekin tulee hyvä olo ja mieli.- Anonyymi00011
Miksi heti yhdistät pienet lapset seksiin. Sairasta,todella sairasta.
- Anonyymi00014
Oikeat ja tasa-arvoiset seksitavast on syytä opettaa lapsille mahdollisimman varhain. Se, että seksiä voi aina harrastaa kaikenlaisten lasten kesken, se on tasa-arvoa.
- Anonyymi00018
Anonyymi00014 kirjoitti:
Oikeat ja tasa-arvoiset seksitavast on syytä opettaa lapsille mahdollisimman varhain. Se, että seksiä voi aina harrastaa kaikenlaisten lasten kesken, se on tasa-arvoa.
Olet sairas. Kommentti poistettiin. Mutta lapon kuvailu kommenttia ei poisteta
- Anonyymi00019
Mietit lapsia tekemässä sellaista. Sairasta. Lapon kuvailua.
"Sen minkä lapsena oppii, sen vanhana taitaa" on isänmaattomille korruptiopoliitikoille äärimmäisen tärkeäksi koettu oppi. Kun lapsii oppii jo varhain omaksumaan pride-ideologian opit, sen jälkeen kaikki perinteinen ja normaali näyttäytyy outona, jopa pahana, jota täytyy vastustaa. Näin se maailma kehittyy juuri sinne suuntaan mihin sitä viedään.
- Anonyymi00015
Perinteinen luolissa asuminenkin näyttäytyy nykyisin outona, kun tuhlataan kalliita ja kovalla työllä hankittuja rahoja rakennusten rakentamiseen.
Kyllä sitä sentään olisi pitänyt pitäytyä perinteisissä arvoissa noissakin asioissa. Jo kivikaudelta lähtien. Anonyymi00015 kirjoitti:
Perinteinen luolissa asuminenkin näyttäytyy nykyisin outona, kun tuhlataan kalliita ja kovalla työllä hankittuja rahoja rakennusten rakentamiseen.
Kyllä sitä sentään olisi pitänyt pitäytyä perinteisissä arvoissa noissakin asioissa. Jo kivikaudelta lähtien.Olkiukkosi on äärimmäisen huono. Miten luolissa asumisen kehittyminen moderneihin asuntoihin liittyy siihen, miten opit vaikuttaa lapsen kehittymiseen? Vain heikkoäIyinen lähtee tekemään karikatyyriä "perinteen" perusteella. Ihan uteliaisuudesta kysyn, mihin luokkaan asti kävit kouluja? Kolmanteen?
- Anonyymi00010
Onhan se kai kivaa vaatia joka paikassa hyväksyntää omille perversioilleen ärsyttämällä ja hyväksikäyttämällä muita.
- Anonyymi00016
Mikä tuossa pitäisi ärsyttää?
- Anonyymi00012
Mitä ne lapset siellä sitten ovat pervoilleet?
- Anonyymi00020
Ei lapset ymmärrä vielä, mihin kuvioon heitä jo selvästi koulitaan. Pimeet touhuu.
- Anonyymi00022
Parempi opettaa lapsille aitoa rakkautta kuin tekopyhää jumalan rakkautta hoilaamalla suvivirsiä.
- Anonyymi00024
voi tämän päivän lapsiressukoita. Koulut saastutetaan moisella "opetuksella"!
- Anonyymi00026
Mitä niiden vanhemmat ajattelee?
- Anonyymi00027
Törkeää nimenomaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911107
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa110891- 125886
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten279679- 76648
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74609Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64572Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54546Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist38510- 72483