Perussuomalaiset pelkäävät

Vihreitä

Viikonlopun Ankkurissa ja sunnuntaisessa Kymen Sanomissa Vihreiden kaupunginvaltuutettu Sami Virtanen pisti Perussuomalaisille luun kurkkuun kun kritisoi heidän fasistista asennettaan maahanmuuttajiin.
On näköjään mennyt peruspojilla pupu pöksyyn kun ei ole vastineita Juhalta ja Fredyltä näkynyt. Eerola jopa raukkamaisesti vaihtoi puheenaihetta ja horisi asiantuntemattomaan sävyynsä kuntaliitoksista ja jotain muuta ikivanhaa kymipaskaa.

6

562

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lähti maanantaina ei ole vain julkaistu.

    • ei tieto

      kuntaliitoksista paskan vertaa pysyis sielä laajakosken perukoilla ja järjestelis itselleen niin vitun pimee festareita. Sama toi fredy vai mikä vittu se on siinä kaveri on hukassa aivan todella hu hu ja joku vitun pj vielä.

    • t.tainio

      Missä oli Virtanen kun pitkin kesää oli asioista keskustelua? Ottiko hän kertaakaan kantaa? Nyt monen kuukauden ja kirjoituksen jälkeen herra ottaa kynän käteen ja kritisoi sen mitä muut ovat kritisoineet . Ja tämä muka on politiikkaa...
      Juho Eerola puhuu kieltä mistä tavallinen kansa ymmärtää janyökyttää.. Ymmärrän sen että häntä vastustetaan paljon, ei pidä unohtaa että hän saa myös paljon kannustusta.
      On kyl naurettavaa ajatella että Pesut pelkää vihreitä.. Asia on päinvastoin, koska toinen on viäl täs vaiheessa altavastaaja. Seuraavissa vaaleissa on suuri todennäköisyys että kotkalaiset kokeilevat jämäkämpiä poliitikkoja kuin näitä nynnyjä.

      • vuori

        perussuomalaiset yhdessä > SAMI VIRTANEN


      • päätuomari
        vuori kirjoitti:

        perussuomalaiset yhdessä > SAMI VIRTANEN

        OLEN SAMAA MIELTÄ


    • Nomen est Omen

      Mistähän vielä löytyy niitä pölhö-kustaita,jotka äänestävät kivikausi-puoluetta,vihreitä?
      PS taitaa olla se nouseva voima,jota vanhat puolueet pelkäävät,erityisesti nk.vaihtoehto-puolue viherpiipertäjät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      47
      1370
    2. Harmittaa kun en saa edes tietää

      miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää
      Ikävä
      83
      1269
    3. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      274
      910
    4. Kaipaako eräs nainen J-miestä

      Salaisuutta voisi hieman raottaa.
      Ikävä
      78
      878
    5. Teköäly löytää teidät

      Tästä on ollut ennenkin puhetta. Muistan Sergein tehneen aiheesta aloituksen, ja Disse analysoi minua ja kirjoituksiani
      Sinkut
      200
      868
    6. Mikä on kaivattusi ikä?

      🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      43
      859
    7. Miesten vs naisten älykkyys

      Eiköhän tämä asia ole ihan itsestään selvä: "Adult male brains average approximately 1,370–1,378 grams, while female br
      Sinkut
      228
      806
    8. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      112
      760
    9. Oletko kaivattusi tyyppiä

      Ulkoisesti tai henkisesti? Mitä veikkaat?
      Ikävä
      61
      705
    10. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      10
      647
    Aihe