Analyysiä lähimmäisistämme..

stefanus

NadasjaEmilia, AnttiVKantola, JarLau vaikuttavat olevan erittäin tasaisen maltillisia mielipiteissään ja kertovat Raamatun kirjoitusten sanomasta sen oleellisimman, joka rakentaa seurakuntaa..

Johtuisikohan se siitä, että he itse elävät evankeliumin sanan mukaan elämäänsä, antamatta kenenkään maltittoman räyhääjän eksyttää itseään pois lujalta pohjalta, johonka Kristuksen sana on heidät juurruttanut kiinni..

6

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ArmiK lisätään myös analyysi-listalle, Isä Jumalan kunniaksi..

    • Miten Nadasja-Emilia eli Sirkka-Iita ja Jarlau muka voivat rakentaa Jumalan seurakuntaa, kun ovat harhaopin asialla eksyttämässä, jos mahdollista valitutkin.

      Ovat jo suistuneet lujalta pohjalta, Jeesuspohjalta, harhaoppiin - toiseen evankeliumiin eli adventismiin.

      Etkös sinä lue ollenkaan Raamattua, kun arvostelet opit ja opettajat muun kuin Raamatun mukaan?

      Ihan sama tuleeko eksyttäjä toista evankeliumiaan tuomaan kovaäänisesti, suurieleisesti, räyhäten, uhkaillen, mielistellen, leperrellen tai inisten - se on yhtäkaikki eksytystä ja siitä pitää nuhdella, ei kiittää eikä suositella eksyttäjiä toisten ihmisten tuhoksi!

      • potaskaasi

        meille tarjoilet. ei kiitos.


      • Höh!
        potaskaasi kirjoitti:

        meille tarjoilet. ei kiitos.

        Höh!?


      • sekä lisäyksessä mainitsemat henkilöt kirjoittavat hyvinkin usein Raamatun sanaa..

        Vastaavasti sinä höpiset vaan omia mielipiteitäsi, mutta Raamatun sanaa ei monastikaan löydy teksteistäsi..


    • Kol. 3:16

      Runsaasti asukoon teissä Kristuksen sana;
      opettakaa ja neuvokaa toinen toistanne kaikessa viisaudessa,
      psalmeilla, kiitosvirsillä ja hengellisillä lauluilla,
      veisaten kiitollisesti Jumalalle sydämissänne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      40
      3589
    2. rakastan jotakin

      en uskalla sanoa sitä täällä ääneen
      Ikävä
      11
      3548
    3. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      152
      3369
    4. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      103
      2645
    5. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      76
      2641
    6. Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka

      voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t
      6
      1638
    7. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      44
      1445
    8. Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.

      Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli
      Maailman menoa
      401
      1172
    9. Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?

      Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos
      Tv-sarjat
      55
      1115
    10. Kaikkea hyvää kaikki

      Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa
      Ikävä
      6
      920
    Aihe