Suomesta kirjotetaan taas maailmalla ja hyvä että puhutaan, se tuo julkisuutta maallemme.
https://www.infowars.com/finnish-police-chief-terrorists-should-be-allowed-in-schools-to-expand-tolerance/
Suomen poliisia ihmetellään
19
702
Vastaukset
- terttuli9
Niin että mitä?!
- Kansa_luottaa
Posiitivista julkisuutta poliisille kaikkien Aarnio geissejen jälkeen ja nykyisistä poliisin tutkimisien aikoihin, kun valtakunnansyyttäjäkin Matti Nissinen pidätetty virantoimituksesta tutkimuksien takia.
- puhdastaHuijausta
Nyt kansalaiset!
Katsokaa!
Malliesimerkki siitä, miten valhetta levitetään! Infowars, Alex Jonesin salaliittosivusto, lainaa toista sivustoa, joka taas lainaa ylikomisario Jari Taposen Twitter-feediä.. ihan miten sattuu! Esitetyillä väitteillä ei ole mitään tekemistä sen kanssa, mitä Taponen on kirjoittanut/sanonut.
Tämä on niin puhdasta huuhata, kuin voi olla. Tämä pitäisi esittää kouluissa esimerkkinä informaatiosodankäynnistä.- Hahhero
Mikäs foliohattupelle sinä olet olevinasi? Tuossa vain kerrotaan Taposen älynväläyksestä, että aikuisten terroristien pitää voida opiskella samoissa kouluissa suomalaislasten kanssa.
- huithait
No lukekaapa itte ilman mitään välikäsiä ja tulkkeja:
https://twitter.com/JariTaponen/status/906443227238150144
Suht selvää mitä piällysmiäs ajaa takaa tossa. Väärinymmärtäjät vaan tekevät taas parhaansa. - SuvakkiOnValepukki
huithait kirjoitti:
No lukekaapa itte ilman mitään välikäsiä ja tulkkeja:
https://twitter.com/JariTaponen/status/906443227238150144
Suht selvää mitä piällysmiäs ajaa takaa tossa. Väärinymmärtäjät vaan tekevät taas parhaansa.Entäs onks tää kuvakaappaus kuinka väärinymmärrettävissä? :)
https://www.suomenuutiset.fi/wp-content/uploads/2017/09/taponen3.jpg - medialukutaitoinen
No tyylikkäästihän tosta on napsastu pois se konteksti. Asiayhteydellähän on merkitystä, eikö? Se selviää kyllä Taposen Twitteristä -- jos jotakuta ammattimaista väärinymmärtäjääkin kiinnostais.
- SuvakkiOnVajakki
Mikä vitun "konteksti"?!
Etkö sä idiootti edes ymmärrä, et miten twitter toimii?
Toi kuvakaappaus on selkeesti otettu suoraan ton käyttäjä Hannelen ja Tapolan välisestä keskustelusta, joten: Mistäs vitun kontekstista sä vajakki nyt sit muka oot puhuvinas? :) Vai hallusinoitko?
Kuka on niin idiootti, että uskoisi sanaakaan, mitä Infowars -sivustolla lukee? Tekelehän on täysi salaliittoteoreetikkojen kakkapökäle.
On todella mahtavaa, että on nykytekniikka, jolla tiedotus leviää maailmalla nopeasti.
Naivi sinisilmäisyys koko maailman naurun aiheena ja oikein poliisiylijohtajaa myöten, joaka kirkkai otsin vakuuttaa, että näin terrorismi taltutetaan.
Uskomattoman hyvin on koulutus maassa hoideltu tämän kuuluisan pisan myötä, tietysti kirjoittaa eikä laskea osata, mutta sen nyt huomaa jo kansantalouden tilasta.
Poliisiylijohtajalta on jäänyt kokonaan huomaamatta, että kouluissa levottomuus on jokapäiväistä ja yhä lisääntyvää, opettajien uhkailuja myöten, mutta kun asiaansa oikein vakuuttelee , niin johan siihenkin uskoo, että lehmätkin lentävät.- Kaikki_kusettaa
"Halla-aho otti kantaa ylikomisario Taposen järjettömiin twiittauksiin".
https://mvlehti.net/2017/09/11/halla-aho-otti-kantaa-ylikomisario-taposen-jarjettomiin-twiittauksiin/
Lisää sinne koulun opetusohjelmaan. - mikä.se.on
Hyvä että Suomea kehutaan, varmaan tieto saavuttaa myös Arabian ja Afrikan rannikot, niin että siellä sitten tietävät mihin suunnistaa. Kai siellä myös kerrotaan että raiskauksistakaan ei saa rangaistusta? Ymmärtääkö ne siellä päin edes käsitetä "raiskaus"?
- PappaToejoelta
Suosittelisin ylikomisario Jari Taposelle että mies harkitsee eutanasiaa joka suoritettaisiin hänelle Sveitsissä, Jarin aivopierut alkavat olla sitä luokkaa ettei hänestä ole enää eläjäksi. Voisin aloittaa keräämään kansalaiskeräystä jolla Jarille suoritetun eutanasian kulut peitetään, jää Jarin omaisille edes jostain hyvä muisto.
- aikuinenKuukkarista
Porin pappa vois vähän miettiä mitä nyt taas tuli toivotettua.
- EipähänTartteKitua
... no lopetetaanhan ne sairaat koiratkin?
Ja eks poliisi o koiran jälkeen ihmisen paras ystävä, joten suotakoon heille siten sama inhimillinen loppukin! :(
- Röhkäle
Tottahan Suomen politisoitunutta poliisia sopii ihmetellä. On pöyristyttävää että jopa komisario tason poliisit ovat alkaneet twiittailla vihervasemmistolaisesti värittyneitä twiittejä poliisin virallisella forumilla. Onko jopa käskytetty näin toimimaan? Jokatapauksessa se jos mikä lisää kansan pirstaloitumista ja vähentää poliisin arvostusta ja auktoriteettia. Seköhän täsä onkin tarkoitus? Monen kirjaviin kuppikuntiin asemoitunut kansakunta on yhtenäisyytensä menettäneenä sisäisesti hauras ja helppo saalis Putinille.
- Nato_Trolli_olet
Mistä sä Puttinin nyt vedit tähän ?
- euetoo
Vai muka puuttinille, Bryssälin pussiin tässä pelataan.
- SeppoJa7Kääpiötä
Oli Taposen osalta asiat sitten niin tai näin, niin se lienee varmaa, että jos kansalaiset pääsisivät katsomaan kaikkia näiden poliisiherrojen hengentuotteita, niin he tulisivat hämmästymään kuinka alkeellisella tasolla näiden poliisijohtajien ajattelu on. Suomen julkisuuslaki ja salailu pitävät huolen siitä, että kuvitelma Suomen poliisin erinomaisuudesta säilyy. Silloin tällöin tosin muu maailmakin pääsee hämmästelemään Suomen poliisin naiviutta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 29611541
- 1447116
- 1045922
Vanhempi mies
Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa425259- 524361
Minne sä aina välillä joudut
Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta304199On niin vaikea olla lähelläsi
En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na323591- 613584
- 813177
Nyt peukut pystyyn
Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru223115