1.suosikkisi. 2miksi. 3.inhottavin.4miksi.5.vapaamuotoista höpinää molemmista.----..-
laulaja gallub.
28
1735
Vastaukset
1.Tapani Kansa.
2. Se on vaan niin superhyvä laulaja ja esiintyjä.
3. En mä nyt tiedä onko varsinaisesti kukaan niin INHOTTAVA,mutta ehkä Paula Koivuniemi ja Kirka ovat lähinnä sitä.
4. Kirka ja Koivuniemen Paula ovat koppavan oloisia ja muutenkin olevinaan. Molemmat vaikuttavat varsin julkisuudenkipeiltä ja osaavat kyllä sen edessäpäin makeilun ja etenkin median edessä keikistelyn. Kummankaan lauluäänestä en tykkää yhtään.
5. Tähän en nyt osaa sen ihmeellisempiä kommentoida. Kirjoitan sitten jos tulee jotain mieleen.- Hra Naagel
huomaan että mieltymyksemme käyvät yhteen. 3.karitapanijalkanen,ei ehkä ihmisenä mutta elämän tyyliltään?
Hra Naagel kirjoitti:
huomaan että mieltymyksemme käyvät yhteen. 3.karitapanijalkanen,ei ehkä ihmisenä mutta elämän tyyliltään?
Joo. Olen samaa mieltä , mutta en viitsi kommentoida enempää, kun en jaksa taas lukea sitä märinää, jonka joku/jotkut Kari Tapion fanit siitä alottaisivat.
- ???!
Hra Naagel kirjoitti:
huomaan että mieltymyksemme käyvät yhteen. 3.karitapanijalkanen,ei ehkä ihmisenä mutta elämän tyyliltään?
Ihme moralisoija olet, kato peiliin ja mieti omia virheitäs! Mitä Kari SULLE on tehnyt että häntä tarvii haukkua! Ja Justiinalle samat sanat.
- Kari fani
T Kansa on tekopyhä pas...a ja niin julkisuudenkipeä jos joku voi olla makeilee ja kaikella konstilla yrittää miellyttää.
Paula ja Kari on sellasia tavallisia ihmisiä
ja heillä tosiaan on lauluääntä verrattuna tuohon Kansan määkimiseen.
Kirkakin on paljon mukavampi esiintyjä kuin Kansa Kari fani kirjoitti:
T Kansa on tekopyhä pas...a ja niin julkisuudenkipeä jos joku voi olla makeilee ja kaikella konstilla yrittää miellyttää.
Paula ja Kari on sellasia tavallisia ihmisiä
ja heillä tosiaan on lauluääntä verrattuna tuohon Kansan määkimiseen.
Kirkakin on paljon mukavampi esiintyjä kuin KansaTapani Kansa on kyllä viimeinen artisti, jota tekopyhyydestä ja makeilusta voi syyttää. Tapsa on liiankin suorapuheinen. Vois ehkä välillä vähän miettiä mitä suustaan laukoo, kun monet ihmiset ovat niin herkkähipiäisiä ,että ottavat nokkiinsa milloin mistäkin.
Tapsalla on komee ääni ja hän on ihan tavallisen oloinen sälli, kun häneen tutustuu.???! kirjoitti:
Ihme moralisoija olet, kato peiliin ja mieti omia virheitäs! Mitä Kari SULLE on tehnyt että häntä tarvii haukkua! Ja Justiinalle samat sanat.
Mä en mitään moralisoi, mutta en mä mitenkään ihannoikkaan alkoholistien elämäntapaa oli kyse sitten kenestä tahansa. jokainen kuitenkin tehköön mitä tahtoo. Se ei ole mun päänsärkyni.
Älkää siis nyt taas vetäkö pultteja tästäkin.- Masa
Justiinax kirjoitti:
Tapani Kansa on kyllä viimeinen artisti, jota tekopyhyydestä ja makeilusta voi syyttää. Tapsa on liiankin suorapuheinen. Vois ehkä välillä vähän miettiä mitä suustaan laukoo, kun monet ihmiset ovat niin herkkähipiäisiä ,että ottavat nokkiinsa milloin mistäkin.
Tapsalla on komee ääni ja hän on ihan tavallisen oloinen sälli, kun häneen tutustuu.Tapsa nostaa itsensä muka Rautavaaran tasolle kun ratsastaa Rautavaaran hiteillä, olkoonki muka tribuutti Rautavaaralle. Ja tapsa on niin tyhmä ettei ajattele mitä sylki suuhun tuo. tais viime vuonna huudella jossain oopperassa, missä oli yleisönä, juovukssa(?) häiriten esiintyjiä??!! ÄÄLIÖ UKKO!!!
- Ansku
Masa kirjoitti:
Tapsa nostaa itsensä muka Rautavaaran tasolle kun ratsastaa Rautavaaran hiteillä, olkoonki muka tribuutti Rautavaaralle. Ja tapsa on niin tyhmä ettei ajattele mitä sylki suuhun tuo. tais viime vuonna huudella jossain oopperassa, missä oli yleisönä, juovukssa(?) häiriten esiintyjiä??!! ÄÄLIÖ UKKO!!!
Ei Tapsa Kansa mitään Rautavaaran nimellä yritä ratsastaa. Ne Rautavaaran laulut ovat hienoja( niissä on sisältöä ja sanomaa) saa niitä muutkin laulaa. Lauletaanhan esim. Olavi Virran ja Georg Malmstenin ja Junnu Vainion laulujakin.
Tyhmä tai lapsellinen, mutta kieltämättä Tapsankin kannattaisi joskus olla sanomatta ääneen kaikkea mitä päässään liikkuu. Ehkä hän on niin spontaani ja tempperamenttinen taiteilijaluonne ettei aina jaksa miettiä sanomisiaan niin tarkkaan.
Tapsahan oli huudellut siellä oopperassa silloin jotain hauskoja komentteja, ei siis mitään loukkaavia ,eikä solvaavia.Sitä en siten osaa sanoa ,että oliko hän siellä kännissä vai ei.
Jossain ulkomaillahan on oopperanäytöksissä ollut joskus tapana, että yleisö saa huudella jotain kommentteja esityksestä, joten ei tuo nyt niin ennenkuulumatonta ole että yleisöstä joku jotain huutelee. Masa kirjoitti:
Tapsa nostaa itsensä muka Rautavaaran tasolle kun ratsastaa Rautavaaran hiteillä, olkoonki muka tribuutti Rautavaaralle. Ja tapsa on niin tyhmä ettei ajattele mitä sylki suuhun tuo. tais viime vuonna huudella jossain oopperassa, missä oli yleisönä, juovukssa(?) häiriten esiintyjiä??!! ÄÄLIÖ UKKO!!!
Tapsa ei ole mikään ääliö ! Ettäs tiedät nyt senkin.
Oli huudellut oopperassa niin, mutta ei kai ne laulajat nyt siitä häiriinny, jos pari harmitonta kommenttia huutaa. Kyllähän sitä tanssikeikoillakin yleisö huutelee laulajille kaikenlaista esiintymisen aikana.- OK.
Justiinax kirjoitti:
Tapsa ei ole mikään ääliö ! Ettäs tiedät nyt senkin.
Oli huudellut oopperassa niin, mutta ei kai ne laulajat nyt siitä häiriinny, jos pari harmitonta kommenttia huutaa. Kyllähän sitä tanssikeikoillakin yleisö huutelee laulajille kaikenlaista esiintymisen aikana.Tykkään kyllä Tapsasta, mutta silti mielestäni ei pidä eikä tarvitse hyväksyä kaikkia hänen tempauksiaan.Matti on oikeassa siinä ,että Tapsalta oli aika moukkamaista ja ääliömäistä mennä huutelemaan sieltä oopperakatsomosta kesken esityksen. Se ei ollut hyvän käytöksen mukaista.Olkoonkin hänen kommenttinsa sitten olleet miten hauskoja tahansa.
Tapsan pitäisi se laulajana itsekkin tietää ,ettei ole mukavaa jos keskenkaiken joku yleisön joukosta alkaa huutelemaan häiritseviä kommentteja. - .............
Justiinax kirjoitti:
Tapani Kansa on kyllä viimeinen artisti, jota tekopyhyydestä ja makeilusta voi syyttää. Tapsa on liiankin suorapuheinen. Vois ehkä välillä vähän miettiä mitä suustaan laukoo, kun monet ihmiset ovat niin herkkähipiäisiä ,että ottavat nokkiinsa milloin mistäkin.
Tapsalla on komee ääni ja hän on ihan tavallisen oloinen sälli, kun häneen tutustuu.Älä nyt JUSTIINA ihan taas sekoo
- Juise
Justiinax kirjoitti:
Tapsa ei ole mikään ääliö ! Ettäs tiedät nyt senkin.
Oli huudellut oopperassa niin, mutta ei kai ne laulajat nyt siitä häiriinny, jos pari harmitonta kommenttia huutaa. Kyllähän sitä tanssikeikoillakin yleisö huutelee laulajille kaikenlaista esiintymisen aikana.Oot ilmeisesti sellanen ääliö joka vertaa tanssilava keikkoja ja oopperaesitystä toisiinsa. Lienee pikkasen eri asia huudella jollekin anne mattilalle perutaan häät biisin jälkeen kun jossain Verdin oopperassa...!
Juise kirjoitti:
Oot ilmeisesti sellanen ääliö joka vertaa tanssilava keikkoja ja oopperaesitystä toisiinsa. Lienee pikkasen eri asia huudella jollekin anne mattilalle perutaan häät biisin jälkeen kun jossain Verdin oopperassa...!
No en mä sitä nyt ihan noin tarkoittanut ... Jokatapauksessa se oopperatouhu on mun mielestä turhan jäykkää. Siellä jotkut hienostorouvat istuu minkkiturjeissaan hipi hiljaa. Hyvä että siellä uskaltaa edes yskäistä saatika sitten hengittää.
- nokkapokka
Kukahan noista sun kolmesta onkaan julkisuudenkipeä......Ettei vaan oolisi Tapsa itse ylinopeuksineen ym.En itsekkään kuulu kirkan tai paulan ihailijoihin mutta tulipahan vaan mieleen.
- suurentelulasi
1. Kari Tapio ja siks että muille riittää ihmettelemistä ja ollaan muutenkin samanlaisia Klabbisen kanssa, samalla aaltopituudella
2. Jari Sillanpää...jätän kommentoimatta miks,sensuuri vois iskeä... - tanssija
1.Charles Plogman ja Tomi Markkola
2.Hyviä laulamaan ja bändi soittaa hyvää tanssimusiikkia.
3.Antti Huovila
4. Samanlaista musiikkia koko illan
5. Ja sen vuoksi kaksi esiintyjää kun ne on niiiin hyviä ja iloisia, tulee itsekkin hyvälle tuulelle : ) - Katinka
Pidän valtavasti Juha Suomisesta,
koska hänellä upea baritoni-ääni,
ja vahva,tunteikas tulkinta..)
Myös Louis Armstrong,
Miliza Korjus,
Jimi Henrix,
B.B.King,
santana,
Elonkorjuu,
ja monta,monta muuta..:)
En "inhoa"ketään..jätän kuuntelematta..:) - Masa
1.Matti Esko, Juha Vainio, Frederik, Kari Tapio
2. Matti Esko ja Klabbi tulkitsee mahtavasti, Junnulla monia hienoja kappaleita, Reetun musa 1970-80 luvulta on hyvää ja menevää
3.Anne Mattila, Kirka, Rantasila
4. Mattila suomen sieluttomin ja yliarvosettuin rallien laulaja vailla mitään eläytymistä ja tunnetta. Kirkalla tasan 2 hyvää kappaletta ja Rantasilalla ei mitään muuta ku samaa kökköö vuodesta toiseen
5. Kaija koo myös hyvä! - kirahvi
1 j sillanpää,j raappana ,j tulkki
2 monella tasolla hyviä,kolahtaa minun musiikkimakuuni
3 en sano mitään....
4-
5 jokainen artisti on persoonansa.... - tasa-arvoisuuslaki
1. Kari Tapio on mulle ykkönen ihan upean lauluäänen omaavana ja omana persoonallisuutena virheineen kaikkineen, kukaan ei ole täydellinen eikä ole kai tarkoituskaan...
Inhottavaa artistia en mainitse, ei ole varaa siihen. Ja soittimessa on nappula, jolla voi vaihtaa kanavaa, jos ei jaksa kiinnostaa. - Saapas
1. Useitakin artisteja löytyy, mutta ehdoton ykkönen on Janne Tulkki! Lisäksi mainitsen suosikkejani: Tommi Soidinmäki, Tomi Markkola, Mikko Mäkeläinen, Tomi Metsäketo miehistä. Liisa Tuhkanen, Anneli Mattila, Anniina Mattila, Anne Mattila, Saija Tuupanen naisista. Taikakuu, Varjokuva bändeistä.
2. Kaikin puolin hyvä! Lauluääni tunteikas ja upea. Miellyttävä persoona, lavakarismaa paljon. Muutkin maintsemani ovat tosi hyviä kaikin puolin.
3. Kirka
4. Oikein itsekeskeinen tyyppi. Eikä mitenkään kehuttava lauluääni. Niitä harvoja artisteja joita moitin!
5. Monenlaisia artisteja löytyy! Kaikille omaan makuunsa! - rita
1.Ensimmäiseen kysymykseen on mahdoton nimetä vain yhtä,mulla on monta suosikkia joista pidän siksi että ovat hyviä jokainen omalla tavallaan.Kotimaisia sekä ulkolaisia.Jos pakko olis nimetä pari niin Jari Sillanpää,Kari Tapio,Tarja Lunnas.2.Jari siksi että on niin mahtava esiintyjä sekä pidän äänestä,Karilla on upea ääni samoin Tarjalla,ovat sympaattisia ja jokaisella hienoja biisejä joista pidän,kaikki persoonallisia,erilaisia mut omalla tavallaan parhaita ja niitä olis muitakin mut...3.Tapani Kansa ja Paula Koivuniemi4.Parempi olis kai jättää tää väliin,mut en vaan pidä millään tavalla kummastakaan.5.Tähän vois vaan todeta saman kuin tuossa alussa että paljon on hienoja artisteja ja jokaiselle riittää mieleistään musiikkia.
- rita
Tuohon edelliseen 1. kysymykseen piti vielä lisätä Mikko Mäkeläinen ja Kari Vepsä äänensä ja musiikkinsa vuoksi.(sekä tusina artistia lisää...:D )
- hipsuntipsu
1.Jari Sillanpää
2.Upea ääni,upea esiintyjä,se riittäkööt.
3.Frederik
4.oksettava ukko yhdistettynä kamalaan lauluääneen. - Leila
1. ehdottomasti parhaat ovat Tommi Soidinmäki, Janne Raappana ja Kari Tapio.
2. Heillä kaikilla on upeita kappaleita ja hyvä ääni! Se riittäköön perusteluiksi.
3. tähän en ala sen enempää kommentoimaan... kaikilla makunsa - typykkä
Miehistä Mikko Mäkeläinen; upea ääni (ei kuninkaallinen)
ja Kari Hirvonen; upea ääni
Naisista; Saija tuupanen; ihana ääni, tunteellinen- typykkä
Kirkasta en tykkää; hieman ylimielinen, ja ääni saa minut enemmänkin kananlihalle!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1202052
- 1551956
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h261776Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue121073- 49961
- 85929
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To24865- 112801
Minä tunnen sinut
Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell49783Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon32755