♥
ihon lämpöisellä
sumuksi hajoavalla
vesisuihkulla
sinut kostutan
käsin hellin
liikkein hyväilevin
kera pehmeän sienen
tuoksuvan vaahdon
pintaasi levitän
hitaasti etenen
huolella toimien
löydän joka sopukan
jossain oikein kauan
viivähdän
toimistani kiihtyen
vastustaa voi en
pian otteet kovenee
silmissäni sumenee
paineella kovalla
sykkivällä tahdilla
työni viimeistelen
tahrat poistaen
silmiäsi suutelen
olet puhdas pulmunen
pian taas autoilen
herättää muissa kateuden
pintasi puhtoinen
olitko jo mustasukkainen
sinä rakas miekkonen
♥
löydän joka sopukan
8
167
Vastaukset
- *runo64*
..suuria paljastuksia tulevan
padmen vasta nukutusta yöstä.
kyllä pidit kiinni lukijasta
alusta loppuun.
siihen melkeimpä elääntyi.
hienoa ja mahtavaa kerrontaa.
pidin tosi paljon!!!- padme_amidala
..tänä aamuna tälläistä. Vaihtelu virkistää kirjoittajaa ja on kiva kuulla, että lukijakin ilahtui.
Hauskaa viikonlopun aloituspäivää : )
- *MURUKULTA*
Vähä hyvä! :))
Noin Murukin tekee,,,ja puhdasta tulee!
Kohta sitä saa, ahhh, tehdä joka prkl..ikinen päivä..
Oujee! Kiitos ylläriaamuhymystä padme_ ja koitetaan heräillä.....
(painotan tässä vaiheessa sanaa koitetaan:) perjantaiaamuun! :)- padme_amidala
..haaveilin autoa katsellessani huomisesta, kun nautin työnantajan luontoiseduista ja pesen sentin paksun mutakerroksen auton päältä. Sen kun on erehtynyt kerran pesaisemaan itse, ei koneiden jälki enää kelpaa.
Kiitos hymyilyttävästä palautteesta ja pirteätä perjantaiaamua : )
totta maar, ei tämmöisiä aamuun, padme......
ja jos on ihan pakko, ei nyt puhuttais autoista, jooko?
Tiesin, että lopussa on jekku, mutta että, mutainen auto, hyi sinua.....:)))))
Vaan runo oli loistavaa sanailua,
siitä pidin:)
Mukavaa puhtaan auton päivää:DD- padme_amidala
..sitä ei voi tänään pestä, koska yöllä se hyvin todennäköisesti joutuu sisäpuolelta Suoman Armeijan valiojoukon yllätyshyökkäyksen kohteeksi. "Räkäpäät" tekevät tehtävänsä miestenkoulun tuomalla taisteluvarmuudella roskasäkeistä ja penkkisuojuksista huolimatta. Tuen maamme puolustusvoimia kuljettamalla valiojoukkoja loma-aikanaan.
Mukavaa perjantakkii vaan : )
- lindalinda1
Tämä runosi on vallan mainio.
Loppu saa suun hymyyn. Kiitos Padme hyvänmielen
runostasi.- padme_amidala
hyvänmielentuottajaksi tämä oli tarkoitettukin. Runolliset puutteet saa helpommin anteeksi, kun aihe ilahduttaa.
Kiitos hauskasta kommentistasi ja mukavaa perjantaita : )
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2042358
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo401572Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1351222Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol2881018Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56972Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis288915- 55906
Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20902Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S18765Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58763