Englannin pikkuprinssi

pisti silmään

Kummallisia vaatteita noilla enkun tenavilla, niinku tällä viimeisimmällä, paljain kintuin ja ilman päähinettä tuulisella lentokentällä. Liekö ollut sitten niin lämmin keli ettei kummoisempaa tarttenut. Hienoja vaatteita varmaan saanut lahjaksikin mutta silti tuollaiset ihmeelliset vetimet päällä. Kyllä ruotsissa onneksi osataan pukeutua.

9

348

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viuhadus

      Samaa mieltä. Rouva tykkäs vilautella ;) asu suoraan 60 luvulta.

    • LissuMargareeta

      Siniverisyys ei ehkä palelluta niin kuin tavisten punaverisyys.Jonkinlainen hellhattu varmasti olisi ollut paikallaan.Kate se jatkaa haaroväliensä vilautteluja taas kerran.

    • huono maku

      kauheita vaatteita pikkuselle puetaan !? vanhanaikaista

      • Retroilua

        Ne on varmaan Williamin vanhoja, näyttävät ainakin ihan samanlaisilta kuin Willillä oli aikanaan.
        Mä muistan kun oma tytär syntyi samana kesänä kuin William ja Madeleine. Sitä kiinnitti huomiota noiden kuninkaallisten vaatteisiin kun oli itsekin saanut juuri vauvan.
        Niinhän Victoriakin pukee Estellelle omia vauva-aikaisia vaatteitaan. Retrohan on nyt muotia.
        Poikani tytärkin käytti pienenä isänsä vanhoja vauvanvaatteita, kun vaatteita oli säästynyt ja pysyneet hyvinä.


    • Hyymörii

      Herttuatar Catherine innostui erityisesti alpakan villasta, joka toi hänelle mieleen prinssi Williamin hiuskuontalon.

      - Sinun pitäisi laittaa tätä vähän päähäsi, herttuatar vitsaili ja osoitti vaaleanruskeaa villatuppoa.

      Mitähän jos Wiliami sanoisi vaimolleen että hankihan tissit!!kun laudasta tulet sinä mieleeni!

      • huumoria(ko?)

        no eipä kovin hyvä vitsi ollu sulta Hyymörii!


    • On niin isänsä näköinen poika kuin vain olla ja voi.

      Vaate kuin vaate, jokainen pukee lapsensa niin kuin itse haluavat. Ei ole kuninkaallisten pakko ostella kalliita merkkivaatteita lapsilleen. Kansalaisten verorahoillahan ne ostetaan ;)

      • tuskinpa

        Onkohan pikkuprinssi koskaan puettu Suomalaisen äitiyspakkauksen vaatteisiin?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      109
      2965
    2. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      185
      2647
    3. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      61
      2109
    4. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      1
      1421
    5. Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta

      "Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S
      Kotimaiset julkkisjuorut
      222
      1310
    6. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      22
      1293
    7. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      3
      1011
    8. Ei osattu ratkaista etääntymistä

      Mä jäädyin eikä sulla ole taitoa sulattaa. Parempi antaa olla, vaikka toivoin jotain muuta. Miehelle.
      Ikävä
      115
      870
    9. Esprit hoitokdit Varkaudessa?

      Asun keskisuomessa ja käyn satunnaisesti äitini luona Varkaudessa. Äitin tarvitsee kohta hoitajan kotiin tai hoitokodin
      Varkaus
      103
      843
    10. Ei ole liian myöhäistä..

      Tule mun luo ja katso silmiin, niin saadaan taas se sanaton yhteys ja sano sitten vain anteeksi rakas ja suutele ja hala
      Ikävä
      3
      782
    Aihe